Her 15 Temmuz’da acılar tazeleniyor

15 Temmuz 2016 yılındaki hain FETÖ örgütü kalkışmasında şehit edilen Düzceli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın evinde 6 yıldır aynı acı yaşanıyor.

Her 15 Temmuz’da acılar tazeleniyor
15.07.2022 - 07:49
Haber Merkezi
808

Hain FETÖ örgütü üyeleri tarafından 15 Temmuz 2016’da Ankara, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın Düzce'de yaşayan ailesi, her 15 Temmuz’da  aynı acıyı yaşadıkları gibi vatanı uğuruna şehit olan evlatlarıyla gurur duyuyorlar.

Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen şehit  Ufuk Baysan’ın ailesi halen oğullarının varlığını hissetmeye devam ediyorlar.

"NE ZAMAN KAHVEHANEYE GİTSEM OĞLUM AKLIMA GELİYOR"

Baba Ramazan Baysan, oğlu ile yaşadığı anıları dün gibi hatırlarken, “Bu olaylardan önce bazen kahvehaneye giderdim, oradayken arardı ve ses tonumdan kahvehanede olduğumu bilir, 'Baba müsait değilsin sanırım, sonra ararım.' der kapatırdı. Şimdi ne zaman kahvehaneye gitsem oğlum aklıma geliyor. Evde yemek yerken çok iştahlı yerdi. 'Onun yarısını yiyebilsem.' derdim. Şimdi her yemek yediğimizde aklıma geliyor" şeklinde konuştu.

Ramazan Baysan, oğlunun ailesine ve kendilerine çok düşkün olduğunu dile getirerek “Oğlum bize çok düşkündü. Annesine de düşkündü ama bana daha çok düşkünlüğü vardı. Bir dediğimi iki ettiğini hiç hatırlamıyorum. Baba oğul ilişkimiz çok iyiydi." dedi.

"ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE YAPILAN EN BÜYÜK İHANET"

Hain darbe girişiminde bulunanlara ve destekçilerine tepki gösteren Ramazan Baysan, “İnsanın kendi ülkesinde böyle bir şey yaşayacağı aklına, hayaline gelir mi? Bundan büyük ihanet olur mu? Kendi vatandaşını yukarıdan bombalamak, askerine, polisine, sivil halka ateş etmek... İşte tüm bunları hazmedemiyorum. Yaşadığım sürece bunu hiç unutmam. En büyük ihanet bu” şeklinde konuştu.

Yargı süreçlerinin devam ettiğini ancak alınacak daha çok yolun olduğunu düşündüğünü belirten Baysan, hukuka sonuna kadar güvendiğini kaydetti.

Anne Hanife Baysan ise hala en derin üzüntüyü yaşamaya devam ediyor. Anne yüreğinin yumuşaklığıyla birlikte göz yaşlarına boğulan anne Baysan “Temmuz aylarını hiç sevmiyorum. Temmuz gelince tüylerim diken diken oluyor. Kolay mı benim evladım gitti. Allah kimseye yaşatmasın. Evlat acısı hiçbir şeye benzemiyor." diye konuştu.


Editör: N. Cingirt