Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde, Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal'ın cenazesi Gölyaka'da toprağa verildi. Vali Cevdet Atay Şehidimizin cenazesini ailesiyle birlikte karşılarken, cenazede acı ve gözyaşı vardı.

Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı
6.07.2022 - 08:01
Haber Merkezi
660

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Düzceli Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal'ın (29) cenazesi için Gölyaka merkez camide tören düzenlendi.

Törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mülki ve askeri yetkililer ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Şehit asker için önce helallik istendi. Cenaze törenine katılanlar hep birlikte “Hakkımız helal olsun” dedi. Daha sonra şehidin cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının ardından şehidin naaşı Bakacak köyüne götürüldü. Törende vatandaşlar “Şehitler ölmez” şeklinde slogan attılar.  Şehidin fotoğrafını kız kardeşi Nisanur Bal taşırken, duygulu anlar yaşandı.

Köy mezarlığına getirilen şehit asker Serhat Bal’ın cenazesi, tekbir sesleri ve göz yaşları arasında toprağa verildi.


Editör: N. Cingirt