Şehidimiz bugün Son Yolculuğuna Uğurlanacak

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışında şehit olan Düzceli Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal (29), bugün Gölyaka Merkez camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Bakacak köyüne defnedilecek.

Şehidimiz bugün  Son Yolculuğuna Uğurlanacak
5.07.2022 - 07:41
Kaynak: Haber Merkezi
1600

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde görev yapan Düzceli uzman çavuş Serhat Bal şehit düştü.

Şehidin cenazesi 5 Temmuz 2022 Salı ( bugün) günü Gölyaka Merkez Camiinde kılınacak İkindi namazı sonrasında, Gölyaka Bakacak Mahallesi Mezarlığına defnedilecek.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bugün teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal şehit oldu. Şehidin, Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Bakacak Köyü’nde yaşayan babası Ahmet Bal’a acı haberi Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş verdi. Şehidin ailesinin evine Türk Bayrağı asıldı.

GENELKURMAY BAŞKANI MESAJ YAYINLADI

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bal’ın bekar ve 3 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenildi. Gölyaka Çok Programlı Lisesi’nden mezun olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal  vatani görevi sonrası askerlik mesleğini tercih ederek uzman çavuş oldu.

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler yayınladığı mesajında “Kahraman silah arkadaşımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim” dedi.

VALİ CEVDET ATAY'IN MESAJI

Düzce Valisi Cevdet Atay yayınladığı mesajda “Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde, hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal Şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Aziz Milletimizin ve Düzce’mizin başı sağ olsun. Şehidimizin ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN OKAN YANMAZ’IN MESAJI

ŞEHİDİMİZ VAR DÜZCE...

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “ Pençe-Kilit Harekatı Bölgesinde HAİN Terör Örgütü Üyeleri ile girdiği çatışma sonrasında Düzce'li Piyade Uzman Çavuş Serhat BAL’ın  şehadet haberini üzüntü ile öğrendik.Şehidimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun “ dedi.

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Şehit Serhat Bal’ın naaşı bugün ikindi namazına müteakip Gölyaka Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Bakacak Köyü mezarlığına defin edilecek.


Editör: N. Cingirt