Sıcak Gelişme: İş makinası bulundu

Pazartesi gecesi meydana gelen selde iş makinasıyla birlikte sel sularına kapılan operatör Okan Bayrak’ı arama çalışmaları devam ediyor.

28.06.2022 - 21:39
Güncelleme 28.06.2022 - 23:15
Haber Merkezi
2007

 

Üçköprü Köyü’nde çalışma yaparken kullandığı iş makinesi ile suya batan ve kayıplara karışan iş makinesi operatörü Okan Bayrak’ın kullandığı iş makinesi 17 saat sonra sudan çıkarıldı. Çıkarılan iş makinesinin içerisinde Bayrak’a ait bir bulguya rastlanmadı.

Sabaha karşı 04.00 sıralarında tıkanan köprü ayaklarını açmak için çalışma yapan ve sel sularına kapılan iş makinesiyle kayıplara karışan iş makinesi operatörü Okan Bayrak’ın arama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalara Jandarma Su Altı Kurtarma ekipleri ve Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Ekipleri de katıldı.

Jandarma Su Altı Kurtarma ekiplerine bağlı dalgıçlar 17 saat sonra Bayrak’ın kullandığı iş makine ulaştılar. İş makinesinin olduğu alan diğer iş makinelerinin yardımı ile kapatılarak suyun akıntısı kesildi. Daha sonra dibe dalan dalgıçlar iş makinesine halat bağladılar ve iş makinesi yine İl Özel İdaresi’ne ait iş makinelerince sudan çıkarıldı. Bayrak’ın cansız bedeninin iş makinesinin içinde olabileceği ihtimaline karşı sudan çıkarılan araç jandarma ve kurtarma ekiplerince arandı. Ancak Bayrak’a ait bir bulguya rastlanmadı. Bir süre mola veren ekiplerin arama çalışmalarına devam edeceği bildirildi.


Editör: N. Cingirt