20 evi su bastı , geceyi dışarıda geçirdiler

Yahyalar Mahallesi’nde gece saatlerinde yağmur nedeniyle evleri su bastı. 20’ye yakın evin sular altında kaldığı mahallede vatandaşlar geceyi dışarda geçirdiler.

20 evi su bastı , geceyi dışarıda geçirdiler
28.06.2022 - 15:55
Haber Merkezi
2005

Düzce'de etkili olan yağmur nedeniyle bir çok evi ve işyerini su bastı. Yahyalar Mahallesi’nde de 20 ev yağıştan etkilendi, vatandaşlar zor bir gece geçirdi.

Evini su basan Niyazi Hasıroğlu, “Hasar büyük, ev gitti, parkeler gitti, mobilyalar gitti. 20 santimetre su boşaltıyoruz sabahtan beri. Benim akrabalarımın da aynı bütün malzemeleri gitti” dedi.

Geceyi dışarda geçirdiklerini söyleyen Huri Kuşçu ise “Gece saat 3’te ben bir kalktım. Su azdı, bahçelerde su yoktu. Dedim herhalde kurtardık. Sonra bir baktım sabah ezanı sonrası birden su geldi. Kum falan koyduk ama kumu yıktık eve girdi. Ondan sonra bir şey yapamadık. Hemen dışarı çıktık. Kendimize bir şey olmasın dedik. Beyaz eşyalarım, laminat parkelerim su içinde yüzüyor. Evde hiçbir şey kalmadı. Geceden beri dışardayız. Herkese derdimi anlattım. Kalacak yerimiz yok. Benim kimsen yok. Biz size çorba getireceğiz, otel tahsis edeceğiz dediler. Hiçbiri yok. Biz vatandaş değil miyiz?” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız