Sel sularına kapılan operatör kayboldu

Kaynaşlı üç köprü köyünde sel sularına kapılan Özel İdare operatörü kayboldu. AFAD ekipleri kayıp operatörü arama çalışmasına devam ediyor.

Sel sularına kapılan operatör kayboldu
28.06.2022 - 08:10
Güncelleme 28.06.2022 - 09:10
Haber Merkezi
4431

Sel sularına kapılan iş makinesi operatörünün bulunması için çalışma başlatıldı

Düzce’de gece saatlerinde etkili olan sağanak yapış sonrası kapanan köprü ayaklarını açmak için çalışan iş makinesi operatörü sel sularına kapılarak kayboldu. Operatörü bulmak için arama-kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

Olay gece 04.00 sıralarında Üçköprü Köyü mevkisinde meydana geldi. Düzce’de etkili olan sağanak yağış sonrası suların sürüklediği ağaçlar ve diğer malzemeler Üçköprü Köyü köprüsünün ayaklarını tıkayarak su taşkınlarına neden oldu. Köprü ayaklarını açmak için bölgede çalışma yapan İl Özel İdaresi’ne bağlı olarak çalışan iş makinesi operatörü Okan Bayrak’ın kullandığı iş makinesi sel sularına kapıldı. Operatör ise kayboldu. İş makinesi operatörü Okan Bayrak’tan haber alınmaması sonrası bölgeye giden İl Özel İdaresi ekipleri devrilen iş makinesini görünce durumu arama-kurtarma ekiplerine bildirdiler. Olay yerine giden AFAD, jandarma ve UMKE ekipleri bölgede kayıp operatörün bulunması için çalışma başlattılar.


Editör: N. Cingirt