CAMİYE ÇİRKİN SALDIRI!

DÜZCE BELEDİYESİ BEYAZ MASA SORUMLUSU YAŞAR ÖZDEMİR HAKKINDA, AKŞEMSEDDİN CAMİSİ’NİN EZAN HOPARLÖRLERİNİN SUSTURMAK İÇİN KABLOLARI KESMEK SUÇUNDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI.

CAMİYE ÇİRKİN SALDIRI!
6.06.2022 - 19:30
Güncelleme 6.06.2022 - 19:44
Haber Merkezi
2035
2

Düzce Belediyesi Başkanı Faruk Özlü’nün danışmanı ve belediye koordinatörü Yaşar Özdemir evinin karşısında bulunan Akşemsettin Cami'sinin kablolarını kesti. Ezan sesinden rahatsız olduğu için kabloları kestiği öne sürülen Özdemir hakkında cami derneği, “Kamu malına zarar verme” ve “Kablo hırsızlığı” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Olay 15 Nisan 2022 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre Düzce’de bulunan Akşemsettin Camisi’nin kabloları birçok kez kesildi. Caminin kamera kayıtları izlenince gece yarısından sonra bere takan bir kişinin kendisini gizleyerek kabloları kestiği görüldü. Kabloları kesen kişinin belediye başkanının danışmanı ve belediyede koordinatör olarak görev yapan Yaşar Özdemir olduğu ortaya çıktı.

‘RAMAZAN AYINA DAHİ HÜRMET GÖSTERMEDİ’

Düzce Akşemsettin Camii Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği tarafından Yaşar Özdemir hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu dilekçesinde yaşanan süreç anlatılırken Özdemir’in Ramazan ayına dahi hürmet göstermeyip kabloları kestiği kaydedildi.

'KADIN TUVALETİNDEN ERKEK ÇIKTIĞINI GÖRDÜM'

Şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Özdemir evinin caminin karşısında olduğunu belirterek, “Cami yapıldığı günden beri halılarına varıncaya kadar her şeyini, ışıklandırmasını, kaldırımların yapılmasını, bayrak direğini elimden geldiğince kendim yaptım. Olay günü caminin kadın tuvaletinden erkeklerin çıktığını gördüm. Bunun üzerine tuvaleti kapatmaya gittim. Kapıyı kapattıktan sonra benim taktırdığım led ışıkları duvara doğru çevirdim. Sonra duvarda bulunan kabloların aşağı doğru sarktığını gördüm. Elimde bulunan penseyle bu kanalı pimaş borusunun yanına sıkıştırarak sonrasında evime gittim” dedi.

‘CAMİ DERNEĞİ KALDIRIM TAŞI İSTİYOR’

“Ben kesinlikle caminin kablolarına zarar vermedim” diyen Özdemir, “Cami yönetimi benden belediye ile alakalı olarak peyzaj malzemeleri, çardak, kaldırım taşı gibi isteklerde bulunmaktadırlar. Ben yardımcı olamayacağımı söylüyorum. Ancak istekleri olmadığı için iftirada bulunuyorlar” diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • ads
  ads
  7.06.2022 09:29

  kafasını taşla ezmemişler mi!

 • Musa
  Musa
  7.06.2022 05:29

  DÜZCE 'Mizde bunu'dami duyacaktır!!!!!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız