Sosyal medyada yayılan 'çocuk kaçırıldı' haberlerine inanmayın

Düzce'de son günlerde sosyal medyada dolanan bir şehir efsanesi vatandaşların tedirgin olmasına neden oldu. Çocukların kara çarşaflı insanlar tarafından kaçırılmak istendiği yönündeki paylaşımlar vatandaşlar arasında sıkça konuşulmaya başlandı. Ancak emniyet yetkilileri, sosyal medyada yaşanan bilgi kirliliğine inanılmaması yönünde uyarı yaparken, bu tip kaçırma yada kaçırmaya teşebbüs olayı yaşanmadığı öğrenildi.

Sosyal medyada yayılan 'çocuk kaçırıldı' haberlerine inanmayın
4.06.2022 - 14:58
Güncelleme 4.06.2022 - 15:00
Haber Merkezi
1568

Düzce’de son dönemde sosyal medyada yayılan ve şehir genelinde paniğe neden olan söylenti hem aileleri hem çocukları tedirgin etti.

Sosyal medyada dolaşan İddiaya göre, şehir merkezinde kara çarşaflı bir kadın, 11 yaşındaki paten süren bir kızı kaçırmaya çalıştı. Ancak küçük kızı kaçırma teşebbüsünde başarılı olamayan  şahıslar araçlarına binip uzaklaşırken, kaçırılmak istenen kızın iddiasına göre ise  araçta kanlar içinde 3 kız çocuğu vardı.  Küçük kız, aracın plakasının ise  16 JNM 68 olduğunu iddia etti.

BU İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Ancak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Üst düzet emniyet yetkililerinden alınan bilgilere göre, bu yönde şikayet olmadığı gibi yapılan incelemelerde bu tip bir kaçırmaya teşebbüs olayının yaşanmadığı , bununla birlikte trafikte 16 JNM 68 plakalı bir aracın tescilinin de bulunmadığı bildirildi.

Diğer yandan paylaşımı yaparak halkı paniğe sevk eden sosyal medya hesabının tespit edilerek hakkında adli soruşturma başlatılacağı öğrenildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız