Esnaf İlgi bekliyor...

Bugün yapılacak olan DESOB kongresi öncesinde esnafa mikrofon uzattık. Düzce esnafı, başkan olarak kim seçilirse seçilsin, biraz ilgi biraz iletişim istedi. Bazı esnaflar, " Sahipsiz kaldık, derdimizi dinleyen yok" diyerek sitem etti.

14.05.2022 - 08:01
Özel Haber
925

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ( DESOB) kongresi bugün yapılacak. Kongrede 3 dönemdir başkanlık yapan Mustafa Kayıkçı ve Demir ve Madenciler Esnaf Odası Başkanı Murat Geçici yarışacak.

Oxijen TV haber ekibi, DESOB kongresi öncesinde Düzce esnafına, başkandan ne gibi talepleri olduğunu sordu. Bir çok esnaf , iletişim eksikliği ve ilgisizlik olduğu görüşünde birleşirken, bazı esnafların 2 adayı da tanımadığını söylemesi ise dikkat çekiciydi.

Bir esnaf, " Esnaf olarak herkese eşit olmalarını, taraf olmamalarını istiyoruz.  Seçilecek kişi inşallah bundan sonra daha verimli iş yapar, halk da daha iyi faydalanır." derken,

Bir başka esnaf ise, "Esnafların ihtiyaçlarını esnaf odası görmeli, devamlı desteklemeli. oda başkanının arada bir gezip esnafları ziyaret etmesini isterim, dertlerini dinlemesini isterim. Yalnız burada bir eksiklik var, başkan seçildikten sonra pek de öyle ziyaret falan görmüyorum.  Bir işim düşünce gidiyorum, gelsin burada bir çayımızı içsin istiyorum." şeklinde konuştu.

Esnaflara iyi yaklaşması gerektiğini söyleyen bir esnaf ise, " esnafların bir sürü sıkıntısı var. Mesela KOSGEB'den para çıkıyor biz alamıyoruz, bizim sahibimiz yok. Gidiyoruz geliyoruz ama bir faydalarını görmüyoruz. Seçimden önce geliyorlar, seçim sonrası yoklar. Bizi toplasın, sıkıntılarımızı dinlesin, ama dinlemiyorlar." dedi.

Çay ocağı işletmecisi bir esnaf da, çay ocakları ce çay fiyatı için makul bir fiyat listesi çıkarılmasını istedi, işlerini çok zor çevirdiklerini söyledi.

"Esnaflarla iletişimin olması gerekiyor, esnafların ihtiyaçları ya da eksiklikleri olduğu zaman çözüm üretici olması gerekir, çözüm bulduğunda hayata geçirmesi gerekir." diyen bir esnaf da başkanın kendilerini dinlemesini istedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız