Eski Cezaevi Adliye İçin Kullanılacak

Fevziçakmak  Mahallesindeki eski Ceza İnfaz Kurumunun olduğu araziye Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ek hizmet binası yapılacak. Ek hizmet binası, adli vaka ve davaların artması nedeniyle ihtiyacı karşılayamayan mevcut binanın yükünü hafifletecek.

Eski Cezaevi Adliye İçin Kullanılacak
16.02.2022 - 10:31
Haber Merkezi
1610

Düzce Valiliği ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına son yazıların yazıldığını dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik tahsis işlemi tamamlanır tamamlanmaz planlamanın başlayacağını vurguladı.

Adli vaka ve davaların artması nedeniyle mevcut binanın ihtiyacı karşılayamadığına dikkat çeken Çelik “Binamız 2008 yılında faaliyete geçti. Ancak Hem nüfusun hem de adli vaka ve davaların artması nedeniyle yetersiz gelmeye başladı. Dolayısıyla bizde Bakanlığımızın talimatı ile ek hizmet binası çalışmalarını başlattık” dedi.

TAHSİSİN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Sedat Çelik, tahsis işlemi tamamlandığında Adalet Bakanlığına bina yapımı için taleplerini ileteceklerini söyleyerek “Emniyet binasının yanında eski ceza infaz kurumu var. Onu arkasında da Düzce Belediyesi’ne ati olan bir arazi var. İki arazi yaklaşık 8,5 dönüm yapıyor. Belediye Başkanımızın her zaman desteğini gördük. Arazinin tahsisini istedik. Tahsis işlemi bitmek üzere. Valilik ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına son yazılar yazıldı. Bu tahsis işlemi gerçekleştikten sonra Bakanlığımıza buraya ek hizmet binası yapılması için talebimizi göndereceğiz. Bakanlık planlamasını yapacak. İnşallah Düzce’mize ve vatandaşlarımıza hayırlı olur” şeklinde açıklama yaptı. Haber: Elif Varol

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız