Bu soyguna kim dur diyecek?

Vatandaş artık isyan ediyor. “Bu soyguna artık kim dur diyecek” şeklinde isyan eden bir vatandaş, bugün A101 zincir marketlerde yaşanan fiyat dolandırıcılığını paylaştı. Rafta ayrı kasada ayrı fiyatlı olan ürünlerle ilgili zabıtayı arayarak denetlenmesini isteyen vatandaşa, “ ekibimiz yok, pazartesi bakarız” denildiği öğrenildi.

13.02.2022 - 09:07
Özel Haber
2403
3

Gıda ve temel ihtiyaç ürünlerindeki zamlar aldı başını gidiyor. Zincir marketlerde aldığı bir ürünü dakikalar sonra aynı ücrete alamayan vatandaş artık isyan ediyor. Tıpkı bugün A101 marketler zincirinin  birinde vatandaşın yaşadığı fiyat dolandırıcılığı gibi.

Vatandaş alışveriş yaparken, raftan bir sucuk bir de kaşar peyniri aldı. Rafta, Sucuk fiyatı 28, kaşar fiyatı ise 41 Tl olarak gösterilirken, vatandaş kasaya gittiğinde , sucuğa 33, kaşara ise 49 TL ödedi.

Rafta ayrı kasada ayrı fiyata tepki gösteren vatandaş zabıtayı aradı ancak “ gelin kontrol edin” dediği zabıtadan “ ekibimiz yok, pazartesi günü bakarız” dendiğini ifade etti.

Bu duruma tepki gösteren vatandaş, özellikle zincir marketlerdeki etiket dolandırıcılığının önüne geçilmesini istedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Dursun
  Dursun
  14.02.2022 22:55

  A101 bim sok migros ve birçok market lerin kapatılması ve eski si gibi küçük marketlerin açılması lazım bunlara nekadar ceza vururlarsa vursunlar paralar devleyin kasasına giriyor vatan daşa faydası ne hem marketler hemde devletin kasası doluyor marketlerden alınan cezalatı devlet vatandaslara dağıtması lazımki vatandaş memnun olsun

 • Mahmut
  Mahmut
  13.02.2022 19:26

  Peynirde indirim 5-11 subat arası idi.Adamlar oraya indirim süresini oraya yazmışlar. Alırken dikkat etseydin.

 • Akçakoca
  Akçakoca
  13.02.2022 11:17

  Aynı durum çok kez başıma geldi. Hep uyarıyorum ve bu durumun üst yönetim kaynaklı olduğunu bildiğimden bir adım atmadım. Ama çok kişi maalesef dikkat etmiyor ve aldatılıyor. A101 de bunu kullanıyor. Diğer marketlerde denk gelmedim bu duruma.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız