Dere Yatağında Ceset Bulundu...

7.02.2022 - 20:15
Güncelleme 7.02.2022 - 20:21
Haber Merkezi
4249

Düzce merkeze bağlı Aziziye Mahallesi’nde Asar Deresi kenarında oynayan 2 çocuk dere içinde ceset olduğunu fark edince durumu ailelerine bildirdi. Aileleri polis ekiplerini aradılar. Erkek bir şahsa ait olan cesedin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Olay 16.30 sıralarında Aziziye Mahallesi 1080 sokakta meydana geldi. Aziziye Mahallesi’nin arka tarafından geçen Asar Deresi kenarında oyun oynayan çocuklar dere kenarına geldiklerinde dere içinde bir cisim fark ettiler. İlk olarak cismi cansız manken sanan çocuklar daha sonra saçları ve elleri fark edince insana ait olduğu anladılar. Evlerine giden 2 çocuk durumu ailelerine bildirdi. Aileleri ise polis ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede cesedin 40-45 yaşlarında erkek bir şahsa ait olduğu belirlendi. Cesedin kimliğinin belirlenmesi için ise çalışma başlatıldı.

Cesedi fark eden Yusuf Yıldırım (16) “Ben dere kenarına tuvaletimi yapmaya indim. Tesadüfen gördük. Manken sandım. Sonra tüylerini falan görünce manken olmadığını anladım. Hemen koşup aileme haber verdim. Onlarda polisi aradılar. Şimdi çıkarmaya çalışıyorlar” dedi.

Ceset Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından itfaiye ekiplerince dereden çıkarılarak adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


Editör: N. Cingirt