Tarihi Kavşağa Dev Tabela! OLİMPİYAT...

Düzce Belediyesi tarafından meclis kararı olmadan üstüne üstlük Karayolları Trafik Kanunu’na göre yeterli standartlarda olmayan bir tabela Sancaklı Kavşağı ismiyle Olimpiyat Kavşağı’na dikilmiş ve yılları Olimpiyat bölgesinde geçen gerçek Düzcelilerin tepkisine neden olmuştu. Seven ailesinin en küçüğü Saffet Seven, Olimpiyat Şirketler Grubu’nun dev tabelasını koydu...

8.01.2022 - 12:24
Haber Merkezi
2818

Düzce’de uzun süredir tartışma konusu olan Olimpiyat Kavşağı ile ilgili olarak belirsizlik devam ederken Seven ailesinin kendi şirketlerinin ismini yazdırdığı devasa tabelayı dikmesi Düzcelileri heyecanlandırdığı kadar duygulandırdı. Uzun süredir Olimpiyat Kavağı ismi konusunda mücadele eden Engin Akar “Büyük ve saygın aile çiçek dikmekle değil, böyle olunuyor” dedi.

Düzce Belediyesi tarafından meclis kararı olmadan üstüne üstlük Karayolları Trafik Kanunu’na göre yeterli standartlarda olmayan bir tabela Sancaklı Kavşağı ismiyle Olimpiyat Kavşağı’na dikilmiş ve yılları Olimpiyat bölgesinde geçen gerçek Düzcelilerin tepkisine neden olmuştu.

Tepkiler üzerine yine Sancaklı ailesi algı operasyonuna devam etmiş ve Sancaklı Kavşağı yazılı tabelayı kaldırarak Sancaklı tarafından ağaçlandırılmıştır yazılı tabelayı koydu. Ancak Sancaklı yazısının büyük ve okunur halde tutulması algı operasyonuna devam edildiğini ortaya çıkardı.

Dün  akşam ise Seven ailesi bireylerinden Saffet Seven, Düzcelilere adeta armağan verdi. Seven kendi şirketi olan Olimpiyat Şirketler Grubu’nun dev tabelasını koydu. Tabelanın görülmesiyle birlikte Düzceliler heyecanlandıkları kadar duygulandılar.

DUYGULARINI GİZLEYEMEDİ

Uzun yıllar Olimpiyat mevkiinde esnaflık yapan ve çocukluğu bu bölgede geçen Engin Akar, duygularını gizleyemedi. Akar “Bu akşam çok mutluyum. Gerçekten çok mutluyum. Efsaneler ölmüyor. Efsaneler bir şeyler sebep olup geri döner. Bu tabelayı buraya asan ailenin torunu bunu yapan. Bu torun babasının adını da buraya yazabilirdi, dedesinin adını da yazabilirdi. Rahmetli Saffet amcadan Hamit Kaplan burayı kiralayıp çalıştırdı. Bak kendi adlarını koymadılar yine eskiye döndüler. İşte büyük aile böyle olunuyor. Öyle iki çiçek dikmekle büyük aile olunmuyor. Büyük aile böyle olunuyor. Çok duyguluyum bu gece. Ben bu köyün, bu mahallenin çocuğuyum. Allah razı olsun. Hem babasının eski anılarını canlandırdı. Hem bizim isteğimizi yerine getirmiş oldu. Seven ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

AMAÇ BİRİLERİNE MESAJ VERMEK DEĞİL

Diğer yandan Olimpiyat Şirketler Grubu yetkililerinden alınan bilgilerde ise tabelanın belli kesimlere mesaj niteliğinde olmadığı vurgulanarak “Bizim amacımız son dönemde yaşanan olayların üzerine bir kesime mesaj vermek değil. Zaten şirketimizin adı Olimpiyat 81 şirketler grubudur. Burada da markalar var. Markalara yakışır, şirketimize yakışır bir tabelayı buraya diktik. Şirketimizin adını yaşatmak ve bilinmesini sağlamak için yaptığımız bir çalışmadır” dediler.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız