Yüksek kesimleri beyaza büründü

Düzce'nin yüksek kesimleri beyaza büründü Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde doğal güzellikleriyle bilinen Sinekli Yaylası, etkili olan kar yağışıyla beyaz örtüyle kaplandı.

11.11.2021 - 08:14
Haber Merkezi
1297

Düzce’nin yüksek kesimlerde soğuk hava beraberinde kar yağışını getirdi. Sinekli yaylasında kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. 


Düzce’de soğuk hava etkili olurken, yüksek kesimlere kar yar yağdı. Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Sinekli yaylasında da kar yağışı etkili oldu. Bölgede hayvancılık ile uğraşan Kazım Mutlu ve Osman Yılmaz akşam saatlerinde etkili olan sağanak sonrasında evlerine girdi. Sabah saatlerinde ise Kasım ayında gelen kar yağışı sonrasında kısa süreli şaşkınlık yaşasa da bu anları sosyal medya hesaplarında paylaşarak, “ Bugün Kasım ayının 10’u. Yıl 2021 Sinekli Yaylası. Gördüğünüz gibi her yer beyaza büründü. Hayvanlarımda burada onların yanına geldim. Manzara şu anda şahane” ifadelerini kullandı. 

Sinekli yaylasında etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı yaylada akşam saatlerinde tekrar kar yağışı bekleniyor.

 


Editör: N. Cingirt