TAKSİ VE SERVİS ŞOFÖRLERİ KONTAK KAPATMA EYLEMİ YAPTI

18.10.2021 - 18:55
Özel Haber
2143
1

Son günlerde araç yakıtlarına yapılan peş peşe zamlar ve uygulanan ağır trafik cezaları nedeniyle birçok taksi ve minibüs şoförü maddi olarak zorluk çekmeye başladı. Zorlu şartlar altından evlerine ekmek götürme çabasında olan taksi ve minibüs şoförleri emeklerinin karşılığını alamadıklarını dile getirdi. Düzce'de bulunan bazı servis firmalarının hakkından çok daha fazla komisyon aldığını belirten servis şoförleri " Çalışan biziz ekmeği yiyen onlar" diyerek bu duruma sitem etti. 

2003 yılından bugüne kadar servis şoförlüğü yaptığını belirten Hasan Ateş şu açıklamalarda bulundu: " İsmim Hasan Ateş. 2003 yılından beri minibüsçülük yapıyorum. Yakıta gelen peş peşe zamlar, yediğimiz ağır  trafik cezaları, aldığımız düşük maaşlar, yedek parçalarımızın pahalılığı tüm bunlar bizim için olumsuz bir etki oluşturuyor. Birde bunlara ek olarak emeğimizin karşılığını tam olarak alamamamız var tabi ki. Bugün bu zamlara tepki olarak "Kontak Kapatma" eyleminde bulunduk. İlerleyen günlerde bu durumu üst yöneticilere aktaracağız. Toplantılarımız sürecek. İnşallah bir kooperatif açarak dertlerimizi paylaşacağız.  

Haber Merkezi


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • servisci
    servisci
    19.10.2021 01:15

    nerede odalar aidat alıyorlar serviscinin hakkını şirketlere karşı savunmuyorlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız