Anız yangını ormana sıçramadan söndürüldü

Anız yangını ormana sıçramadan söndürüldü -Gökyüzünü kaplayan dumanlara itfaiye müdahalesi Düzce'nin Ballıca köyünde başlayan anız yangını Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin anında müdahalesi ile ormana sıçramadan söndürüldü.

Anız yangını ormana sıçramadan söndürüldü
19.08.2021 - 08:20
Haber Merkezi
1010

Düzce’nin Ballıca köyünde başlayan anız yangını Düzce Belediyesi itfaiye müdürlüğü ekiplerinin anında müdahalesi ile ormana sıçramadan söndürüldü. Gökyüzünü kaplayan ve Düzce’nin dört bir yanından görülen dumanlar ise vatandaşları harekete geçirdi.

  Olay Düzce’nin Ballıca köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gökyüzünü kaplayan siyah dumanları gören vatandaşlar 112 Acil Çağrı merkezini arayarak Aydınpınar Caddesi üzerinde bir köyden gökyüzünü dumanların kapladığı ihbarını yaptı.

İhbarı alan ekipler yangın noktasını belirlemek için uzun uğraşlar verdi. Duyarlı vatandaşların olayı takip etmesinin ardından alevlerin yükseldiği nokta belirlendi.

İtfaiye ekiplerine alevlerin konumu gönderilmesinin ardından anız yangını ormana sıçramadan kısa süre içerisinde söndürülerek kontrol altına alındı. Jandarma ekipleri alevlerin çıkış sebebi ile ilgili inceleme başlattı.


Editör: N. Cingirt