YİNE SEL HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI...

6.07.2021 - 23:05
Güncelleme 7.07.2021 - 00:27
Haber Merkezi
4881

Şiddetli yağış nedeniyle dereler yükselince 3 ilçede 9 köy sula altında kaldı. Arama Kurtarma ekipleri sular altında kalan bölgelere yönlendirilirken özellikle geçtiğimiz yıllarda da sel baskınları yaşanan Dokuzdeğirmen, Esmahanım ve Uğurlu Köylerine çok sayıda arama kurtarma ekibinin yanı sıra özel idare ekipleri de gönderildi.

Düzce’de yağan şiddetli yağışlar derelerin taşmasına neden oldu. Geçtiğimiz yıllarda da sel faleketi yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği Akçakoca ilçesi’ne bağlı Esmahanım ve Uğurlu Köyü’nde, Cumayeri ilçesine bağlı Avlayan, Dokuzdeğirmen, Mısırlı, Subaşı, Yenitepe ve Akpınar Köyü' nde,  Çilimli ilçesine bağlı Kırkharman Köyü’nde derelerin yükselmesi nedeni ile sel meydana geldi. AFAD, Düzce belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eklipleri, DAKE Başta olmak üzere birçok arama kurtarma ekibi selin yaşandığı bölgeye sevk edildi. Ayrıca özel idare ekipleri de göreve çağrılarak selin yaşandığı bölgelere gönderildi.

Yolların çöktüğü öğrenilirken Mısırlı Köyü’nde yolların çökmesi nedeniyle birçok kişinin mahsur kaldığı bilgisi geldi.

AYRINTILAR GELMEYE DEVAM EDİYOR...

Kırkharman Köyü girişinde meydana gelen heyelan nedeniyle köyle ulaşım sağlanamıyor.

Akçakoca'da ise Esmahanım köyünde  sel felaketi meydana geldiği öğrenildi.

Yığılca'dan gelen son dakika bilgisinde ise, Hasanlar Barajı kapaklarının açıldığı bildirildi.

Ayrıntılar geliyor..


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız