Keser döner sap döner, Fikret Albayrak da döner!

Keser döner sap döner, Fikret Albayrak da döner!
25.02.2024 - 23:24
Güncelleme 26.02.2024 - 05:39
Kaynak: Haber Merkezi
1660
1

2013 yılında Akçakoca Kent Konseyi bir panel düzelmemişti, bu panelin ana fikri ise:

“Üçüncü mendirek yapılırsa kıyılarımızın hali ne olacak.” şeklinde özetlenebilir.

Kent Konseyinin başkanı aynı zamanda belediye başkanı olan Fikret Albayrak’tı.

Üçüncü mendirek projesinin iptal edilmesi bayrağı Fikret Albayrak’tan alan Cüneyt Yemenici zamanında pekişti.

Ta ki son fırtınada balıkçı barınağına ekler yapılmadığı takdirde büyük tehlikeler arz edeceği ortaya çıkasıya kadar.

Artık her siyasi üçüncü mendireğin yapılmasına destek veriyor.

Bu projenin iptal edilmesi için koçbaşı görevini yerine getiren Fikret Albayrak dahil.

Fikret Albayrak’ın bu düşüncesinde samimi olduğunu farz etmek lazım, ta ki kulağına yeni bir şeyler fısıldanana kadar.

Çünkü aradan geçen zaman artık üçüncü mendireğin yapılması boru fabrikalarının ve OSB alanının hemen yakınına büyük bir liman yapılmasına engel olma niteliğini kaybetmiştir.

Görevi boru fabrikalarının yakınına bir liman yapılmasını sağlamaktı.

Eğer üçüncü mendirek yapılmış olsaydı yeni bir balıkçı barınağı kisvesinde yapılacak olan Akçakoca’nın her şeyini altüst edecek liman projesinin hayata geçirilmesi çok zor olacaktı.

Büyük sanayicilerin taleplerinin yanında balıkçıların can ve mal güvenliği ihmal edilebilir nitelikteydi Fikret Albayrak için, nitekim ihmal edilmesinde de başrol oynadı.

Üçüncü mendireğin yapılması halinde kıyılarımız ne olacak diye iki gözü iki çeşme ağlayan Fikret Albayrak, üçüncü mendireğin vereceği zararın en az 20 misli kıyılarımıza zarar verecek liman projesi için bir damla gözyaşı dökmediği gibi çıkıp da bir tek laf bile etmemişti.

Büyük sanayicilerin isteklerinin yerine getirilmesine verdiği destekten ziyadesiyle memnun olmasının bir neticesiydi bu sessizliği.

Hasbelkader belediye başkanı olurda liman projesi için valilikçe alınacak “ÇED Gerekli Değildir Kararı” için gönderilecek evraklara tereddütsüz imzayı basacağından da emin olabiliriz.

Bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum çünkü Akçakoca’da kurulmaya çalışılan “tehlikeli atık tesisi” için valilikçe alınan “ÇED Gerekli Değildir” kararından en ufak bir rahatsızlığı ve açıklaması olmamıştı.

İş üçüncü mendireğe gelirse “ÇED Raporu Gereklidir.”  kararı alınabilmesi için elinden geleni de yapacaktır. Hiç olmazsa bu sayede doğru bir iş yapmış olacaktır.

2019 seçimleri öncesi Fikret Albayrak’ın boru fabrikalarının belediye başkanı adayı olduğunu söylemiştim bu fikrim hala değişmedi.

Kampanyasındaki konuşmalarını dikkatle izlerseniz emekten ve emekçiden yana pek bir şey söylemediğini fark etmek çok kolay.

Kampanyasını işçi sendikaları ve sendikalaşmanın bir hak olduğuna dair dişe dokunur bir şeyler söylemeden bitireceğinden de emin olabiliriz.

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • X
    X
    26.02.2024 00:23

    Diğer parti adayları için varsayımların nedir? Mevcut Başkan da dahil hangi aday ne tür uygulama yapacak? Fikret Albayrak'ın senin bu uydurduğun hikayeden haberi var mı? Basın ahlâk ilkeleri "Şeref ve haysiyetlere karşı haksız yayın yapılamaz, kişi ve kurumlar aleyhinde iftirada bulunamaz, Din istismar edilemez, Haberler doğruluğuna emin olmadan yazılamaz, Taraf tutan fikirler haber metininde verilemez" Bir konu yazacaksan mürekkebinde iftira attığın kişinin de görüşüne saygın olsun. Saygılar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız