Karadeniz için kasırga uyarısı geldi

Önce Yunanistan ardından Libya’da yaşanan sel felaketi sonrası Meteoroloji uzmanlarından Karadeniz için  kritik uyarı! Her an bir kasırga gelebilir… Bölge halkı şimdiden önlemini alsın…

Karadeniz için kasırga uyarısı geldi
13.09.2023 - 20:28
Haber Merkezi
1159

Bu yıl oldukça sıcak bir yaz mevsimi yaşanırken ilk olarak El Nino ve ardından Eyyam-ı Bahur sıcak hava dalgaları adeta tüm ülkeyi kasıp kavurdu. Şimdi ise sert bir kışın beklendiğine ilişkin meteorolojik kaynaklardan bilgilendirmeler yapılırken kasırga olması ihtimaline karşı kritik bir açıklama geldi. İşte konuya ilişkin detaylar…

O BÖLGE İÇİN KRİTİK UYARI

Sosyal medya hesabı olan “Hava Forum”, sık sık hava durumuna ilişkin bilgilendirmelerde bulunuyor. Son olarak ise Karadeniz deniz suyundaki anormal sıcaklıklara ilişkin açıklama yapan sayfa, bu durumun önümüzdeki kış için önemli olduğunu vurguladı. Bu anormal deniz sıcaklığının hava durumunu ciddi derecede etkileyeceğini paylaştı.

KARADENİZ KASIRGASI İHTİMALİ VAR

Hava Forum sayfası, denizlerdeki anormal sıcakların sonucunda sert bir kışın yaşanabileceğini aktarırken paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Karadeniz deniz suyu sıcaklıkları anormal değerlerde... Mevsim normallerinin oldukça üzerinde... Böyle sıcak kalan denize havanın reaksiyonu sert olabiliyor. Bu durum sonbahar/kış sezonunda bir Karadeniz kasırgası (Blackane), vortex oluşumlarını tetikleyebilir.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız