Sıcaklık '30' derecenin altına düşecek

Meteoroloji duyurdu! Sıcaklık '30' derecenin altına düşecek: O bölgelerde yaşayanlar şemsiyelerini çıkarsın

Sıcaklık '30' derecenin altına düşecek
6.08.2023 - 11:18
Haber Merkezi
756

Dün gece yurt genelinde nemle birlikte etkili olan sıcaklıklar etkisini yitirmeye başlıyor. Salı gününden itibaren batıda, kuzey rüzgarlarının etkisiyle havalar serinleyecek, sıcaklıklar Marmara bölgesinde 30 derecenin altında seyredecek. MGM'den yapılan açıklamaya göre, salı gününe kadar etkili olacak sıcaklıklar çarşamba günü yerini yağmura bırakacak. Marmara ve Batı Karadeniz'in bazı bölgeleri yağmurlarla serinleyecek.

Basra sıcakları altında olan yurt genelinde nemin de etkisiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Özellikle dün gece rüzgarın durma noktasına gelmesiyle pek çok vatandaş uyumakta dahi zorluk çekti.

Hava durumu hakkında son bilgileri paylaşan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, 'Ufukta başka bir aşırı sıcak görünmüyor' diyerek şu ifadeleri kaydetti:

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri batıda kuzeyli rüzgarlar etkili olacak ve havalar serinleyecek. Sıcaklıklar Marmara ve Batı Karadeniz bölgesinde 30 derecenin altında seyredecek.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece, diğer bölgelerimizde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

MARMARA VE KUZEY EGE'DE KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın genellikle güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız