Akçakoca 3'üncü oldu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre Akçakoca'da deniz suyu sıcaklığı 25.9 derece olarak belirlendi. Karadeniz’in en yüksek deniz sıcaklığı olan şehirleri arasında Akçakoca 3. sırada yer aldı.

Akçakoca 3'üncü oldu...
16.07.2023 - 22:20
Haber Merkezi
1388

Türkiye’de Karadeniz’e kıyısı olan 16 il bulunuyor. Bu illerin 11’i Karadeniz Bölgesi’nde, 5’i de Marmara Bölgesi’nde yer alıyor. Marmara Bölgesinde Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’nın, Karadeniz Bölgesi’nde de DüzceZonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in Karadeniz’e kıyısı bulunuyor.

Deniz suyu sıcaklıkları verilerine göre, İstanbul’un Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya kıyıları 25 derece, Düzce kıyıları 25.9 derece, Bartın, Sinop, Giresun Rize ve Kastamonu kıyıları 25 derece, Zonguldak, Samsun ve Ordu kıyıları 24 derece, Trabzon kıyıları 22 derece, Kastamonu Cide kıyıları 26 derece, Artvin Hopa kıyıları ise 27 derece ölçüldü.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız