50 Yataklı üçüncü kez ihale edilecek

Yüksek enflasyon ve artan inşaat maliyetleri nedeniyle iki kez ihaleye çıkmasına rağmen yatırımcılar tarafından ilgi görmeyen 50 yataklı Akçakoca Devlet Hastanesi üçünü kez ihaleye çıkıyor.

50 Yataklı  üçüncü kez ihale edilecek
5.07.2023 - 07:33
Haber Merkezi
968

Akçakoca’da adeta kangrene dönen yeni hastane inşaatı üçüncü kez yeniden ihaleye çıkıyor. 26 Temmuz’da gerçekleşecek ihaleye bu kez katılım olacak mı merakla bekleniyor.

Akçakoca Devlet Hastanesi’nin yeni inşaatı için yapılan ihalenin tarihi belli oldu. Akçakoca’ya yapılacak olan 50 yataklı yeni hastane projesi 26 Temmuz’da yeniden ihaleye çıkıyor. 2022 ve 2023 yılı içinde  2 kez ihaleye çıkan 50 yataklı yeni Akçakoca hastanesi inşaatına artan inşaat maliyetleri nedeniyle girecek firma bulunamamış ve proje iki kez ertelenmişti.

Her geçen gün artan nüfusuna ve yaz aylarında neredeyse kendi nüfusunun 4 5 katına kadar çıkan Akçakoca’ya daha büyük bir hastane gerekirken, Akçakocalı vatandaşların da sağlık hizmetlerine daha rahat erişebilmesi amaçlanıyor.


Eğer Yenimahalle bölgesi Cambazbayırı bölgesine yapılacak 50 yataklı yeni hastanenin yapımı tamamlanırsa; hastanede modern tıbbi ekipmanların ve teknolojik altyapının da daha güçlü olması öngörülüyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız