İmam Hatip okulunun temeli atıldı...

Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir’in Akçakoca’ya yaptıracağı imam hatip ortaokul inşaatının temel atma töreni gerçekleşti.

İmam Hatip okulunun temeli atıldı...
12.03.2023 - 07:27
Güncelleme 12.03.2023 - 07:31
Haber Merkezi
1419
7

Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir’in Akçakoca’ya yaptıracağı yeni imam hatip ortaokul inşaatının temel atma töreni gerçekleşti. tarihi Yalı ilkokuluna ait alana yapılacak imamhatip ortaokulu için kamuoyunda yükselen tepkiler üzerien  bir konuşma yapan iş insanı Burhan Özdemir, “Ben de bu konuda hem Akçakoca’da görüşlerine değer verdiğim birkaç kıymetli insan ile ve hem de yetkililer ile yaptığım istişareler sonucunda, kendi tespitimin bu noktaya bir Fen Lisesi yapmak olduğunu ilettim” dedi.

Temel atma töreni, 10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için Akçakoca Merkez Camii’nde okunan mevlid ve duaların ardından vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlılar ikram edilmesi ile başladı.  İmamhatip ortaokul inşaatına başlanan Yalı Mahallesi İstanbul caddesi üzerindeki tarihi Yalı İlkokulu  inşaat alanında da protokol ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği temelatma töreni gerçekleşti.

detail-photo-fancybox-0

Okulun temel atma törenine Akçakoca Kaymakamlığına vekalet eden Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Eşi Nursen Yanmaz , Milletvekili Fahri Çakır, İl Milli eğitim Müdürü   Tamer Kırbaç , Ak Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları yöneticileri, İGM Üyeleri ,  İlçe Emniyet ve Milli eğitim Müdürü ,STK temsilcileri,  cemiyet ve iş yaşamının önde gelen isimleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

detail-photo-fancybox-1

İnşaatın temeli kesilen adaklık koçlar eşliğinde start aldı. Temel atma sırasında toplu hatıra fotoğrafları çekilirken, duyarlı Akçakocalı iş insanı tüm katılımcıların tebrik ve takdir dolu övgülerini aldı.

detail-photo-fancybox-2

Tören sonrasında gazetecilere bir açıklama yapan  Burhan Özdemir, inşaatına başlanan binanın ne tür bir okul olacağıyla ilgili görüşlerini aktardı.

detail-photo-fancybox-4

Akçakoca’ya çok sayıda yatırım yapan, bağışları ve hayırlarıyla ilça halkının dualarını ve takdirini kazanan Burhan Özdemir, “Bu işin en başında başta Sayın Kaymakam başta olmak üzere, yetkili herkesle bir şekilde istişarede bulundum. Ben kendilerine akçakoca’ya bir ilkokul yaptırmak istediğimi söyledim. Yetkililer tarafından şehir içinde yeni bina alanının mevcut olmadığı, ancak yıkılan okul binalarının yerine yeni bir okul yapabileceğim söylendi.

Böylece süreci başlattık. Ben yetkililere önceliğimin bir ilkokul yapmak olduğunu söyledim. Yetkililer, TOKİ konutlarının olduğu bölgede bir ilkokula ihtiyaç olduğunu, oradaki Anadolu İmam Hatip Ortaokulunun bugün temelini attığımız yere taşınabileceğini ve o binanın da bölgenin ihtiyacı olan bir ilkokula dönüştürülebileceği söylendi. Yani, bugün burada temelini attığımız binanın olduğu bu bölgede bir ilkokula ihtiyaç olmadığı için bu binanın ilkokul olamayacağı söylendi. Yani Esasen biz buraya bir okul yaptığımızda Akçakoca’ya yeni bir imam hatip ortaokulu yapmayacağız.

Mevcut imam hatip ortaokulunu buraya taşıyarak orayı da bölgenin ihtiyacı olan bir ilkokula çevireceğiz dendi. Dolayısıyla Akçakoca bizim yaptığımız bu yatırımla yeni bir ilkokul kazanmış olacaktı. Bizim bu çalışmalara başladığımız şu günlerde kamuoyunda bazı kesimler tarafından Akçakoca’ya yeni bir imam hatip ortaokulu yapılacağı yönünde söylentilerin olduğunu duyduk. Ben de bu konuda hem Akçakoca’da görüşlerine değer verdiğim birkaç kıymetli insan ile ve hem de yetkililer ile yaptığım istişareler sonucunda, kendi tespitimin bu noktaya bir Fen Lisesi yapmak olduğunu ilettim. Tabii burada son kararı verecek olan ben değilim. Ben Akçakoca’ya ihtiyaç olduğu için okul yaptırıyorum. Yetkililerimiz ve Akçakoca bu binanın ne şekilde değerlendirileceğine karar vereceklerdir. Ben isterim ki en iyi biçimde değerlendirirsin.” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • deprem
  deprem
  15.03.2023 15:50

  Hâlâ mı imam hatip? doğru ya 50 bin kişi öldü daha çok ölü yıkayıcıya ihtiyaç var. Akıllanmazsınız.

 • Ayhan
  Ayhan
  14.03.2023 20:16

  Fen lisesi olmalı, yeterince imam hatip yok mu? Bu ülkeye bilim adamları lazım…

 • Ayhan
  Ayhan
  14.03.2023 20:16

  Fen lisesi olmalı, yeterince imam hatip yok mu? Bu ülkeye bilim adamları lazım…

 • Akçakoca Sakini
  Akçakoca Sakini
  14.03.2023 09:41

  dün yazdığım yorumu yayınlamadınız. hayırdır? nesinden rahatsız oldunuz. haberci dediğin tarafsız olmalı. sizler kendinizi haberci mi sanıyorsunuz?.. öbür tarafta nasıl hesap vereceksiniz peki? bunu hiç düşündünüz mü? şuanda bile bu yorumu okurken gülüyorsunuzdur içten içe.. öbür tarafta bugünü hatırla o zaman gülemeyeceksin.. piri reise haksızlık yapıldı. okulundan çıkarıldı. şimdi okul okul gezdiriliyor. buna kim sessiz kalabilir. yazıklar olsun. sizin çocuklarınız o okulda okusaydı durmazdını

 • Selam
  Selam
  13.03.2023 15:27

  Katarakt cihazı yok ?

 • Selam
  Selam
  13.03.2023 15:27

  Katarakt cihazı yok ?

 • Akçakoca Sakini
  Akçakoca Sakini
  13.03.2023 14:27

  Akçakoca sakini olarak burada çok defa yorum yazdım fakat şuanda sakin olamayacağım. Bu okul Piri Reis Meslek Lisesine aittir. Buraya imam hatip de yapsanız ( zaten var) fen lisesi de yapsanız ( zaten var) Piri Reis için bina yapmak zorundasınız...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız