Eski cezaevi restore ediliyor

Akçakoca Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü uhdesinde olan eski Cezaevi,  kadın girişimcilere tahsis edilerek Düzce Belediyesi tarafından üretim atölyesine dönüştürülecek.

Eski cezaevi restore ediliyor
22.01.2023 - 13:43
Güncelleme 25.01.2023 - 19:47
Haber Merkezi
1436
2

Yukarı Mahalleli tarihi Pazar yerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin kurduğu ‘BAKIR TENCERELİLER KADIN KOOPERATİFİ’ Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün desteği ile yeni hizmet binasına kavuşuyor…

Akçakoca Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü uhdesinde olan eski Cezaevi,  kadın girişimcilere tahsis edilerek Düzce Belediyesi tarafından üretim atölyesine dönüştürülecek. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu şunları kaydetti; "Yukarı Mahalleli kadın girişimcilerin başlattığı emek hareketi Akçakoca Kaymakamı Sayın Mustafa Can ve Düzce Belediye Başkanımız Dr.Faruk Özlü 'nün girişimleriyle yeni hizmet binasına kavuşacak. Bakır Tencereliler Kooperatifi kısa süre sonra restore edilecek olan eski Cazaevinde üretimlerini yapacak ve ürünlerini burada sergileyecekler. Bir süredir altyapısı hazırlanan proje için bugün düğmeye bastık Akçakocamıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederiz."

Akçakoca Kaymakamlığı ve Düzce Belediyesinin girişimiyle hayata geçecek olan proje kadın emeğinin değerlendirilmesi açısından bölgede örnek teşkil edecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Yasin
  Yasin
  22.01.2023 14:36

  Yıllardır hayalimde olan bir mekan tam üniversite yolu tam disco tarzı bi mekan harika isler

 • Yasin
  Yasin
  22.01.2023 14:36

  Yıllardır hayalimde olan bir mekan tam üniversite yolu tam disco tarzı bi mekan harika isler

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız