EYT dolandırıcılarına dikkat!

EYT çözümü ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından harekete geçen dolandırıcılar, vatandaşları arayarak emeklilik işlemlerini başlatacakları yönünde kimlik bilgilerini istemeye başladı.

 EYT dolandırıcılarına dikkat!
30.12.2022 - 07:29
Haber Merkezi
1130

Uzun süredir çözüme kavuşması beklenen EYT konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaparak EYT sorununun çözüme kavuştuğu müjdesini verdi.

EYT konusunda açıklama yapılmasının ardından dolandırıcılar bu durumu fırtsa çevirmek için harekete geçti. Henüz yasalaşmayan EYT ile ilgili vatandaşları arayan dolandırıcılar, vatandaşların emeklilik işlemlerini başlatacaklarını söyleyen dolandırıcılar bu sayede vatandaşların banka bilgileri ile kimlik bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Konuyla ilgili olarak yapılan uyarıda ise kendisini SGK çalışanı gibi gösterip arayarak emeklilik işlemlerinin başlatılacağı söylentilerinin tamamen asılsız olduğu, henüz yasalaşmayan EYT konusunda emeklilik işlemi başlatılamayacağı hatırlatıldı.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız