Yılbaşını karla karşılayacağız

Aralık ayının ikinci yarısında ciddi soğukların görülmemesi, yılbaşında kar yağar mı sorusunu gündeme getirdi. Uzmanlara göre 2022 yılının son haftası soğuk hava etkisini gösterecek ve Akçakoca başta olmak üzere bir çok il ve ilçede kar yağacak.

Yılbaşını karla karşılayacağız
17.12.2022 - 12:53
Haber Merkezi
1966

Türkiye’de çok sayıda ilde son günlerde güzel havalar hakim. Çok ciddi soğuklar görülmediği için bu hava durumunun gelecek günlerde nasıl olacağı araştırılmaya başlandı. Özellikle yılbaşında kar yağacak mı diye de merak ediliyor. Uzmanlar, şu anki havalara aldanılmaması gerektiğini ve kar yağışının yaklaştığını ifade ederken özellikle soğuk hava dalgasından ve kar yağışlarından çok sayıda ilin etkileneceğini belirtiyor. İşte detaylar…

Yurt genelinde kar yağışı bekleyenler için önemli gelişmeler yaşandı. Hava Forum’un aktardığı bilgilere göre; Türkiye, ay sonu Kırım üzerinden bu sezonun ilk etkili soğuk hava dalgasını alabilir.

İŞTE ETKİLİ OLACAK İLLER

Polar kökenli bu soğuk hava dalgası Türkiye’ye gelirse Batı Karadeniz bölgesi başta  olmak üzere Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Kırklareli, İstanbul, Yalova, Sakarya, Bursa, Düzce, Zonguldak, Eskişehir, Samsun, Ankara, Kayseri, Trabzon, Rize ve Erzurum olmak üzere Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da birçok şehirde kar yağışları görülebileceği ifade ediliyor.


Editör: N. Cingirt