Otele Hintliler Talib...

Uzun süredir kaderine terk edilen Ak Resort(SKY TOWER) Otele Hindistanlı yatırımcıların talib olduğu öğrenildi.

Otele Hintliler Talib...
2.12.2022 - 11:27
Güncelleme 2.12.2022 - 12:59
Kaynak: Haber Merkezi
7447
16

Akçakoca Haberleri gazetesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Tolga Hünkar’ın aktardığı bilgilere göre, Hindistanlı iş adamlarının Akçakoca’da inceleme yaptığı öğrenildi.

https://akcakocahaberleri.com/  yer alan haber şöyle:

Birkaç gündür kulaktan kulağa yayılan kulis bilgileri doğrultusunda, Hindistanlı iş adamlarının Akçakoca’da bulunduğu ve Ak Resort Otel ile ilgili araştırma yaptıkları öğrenildi. Bölgeyi ve potansiyeli araştırma amaçlı burada bulunan iş adamlarının Kaymakam Mustafa Can ve belediye başkanı Okan Yanmaz ile ön görüşme gerçekleştirildiği iddia edildi.

Ak Resort Otelin toplam borcunun ve maliyetinin hesaplandığı öğrenilirken, bankalar ile kredi alımı konusunda detayların konuşulması da gündeme geldi.

OTELİN AÇILMASI NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Yapımı uzun yıllar öncesine dayanan ve yarıda kalarak iskelet halinde de yıllarca yapılmayı bekleyen otel geçmiş dönem belediye başkanlarından Fikret Albayrak’ın çabaları ile yeni sahibine kavuşmuştu. 2010 yılında Albayrak döneminde başlayan görüşmeler sonrasında; 2011 yılında inşaata başlanmış ve 2012 yılında faaliyete geçecek seviyede hazır olarak kullanıma açılmıştı.

Şimdi yapılmaya kalkılsa yüzlerce milyon TL gibi bir maliyete ulaşacak otelin bir an önce yeni sahibi ile faaliyete geçerek bölgeye ve bölge halkına da katma değer üretmesi bekleniyor.

Her geçen gün büyüyen Akçakoca’nın ekonomisinin ve potansiyelinin de büyüyebilmesi için; turizm konusunda atılacak önemli adımlara ve dünyaca ünlü firmaların hizmet vermek için zamanla burayı tercih etmesi en önemli etkenlerden.


Editör: N. Cingirt