Akçakoca'da 1 kilo hamsi 10 lira

Akçakoca ilçesinde 10 liradan satılan hamsi, kısa sürede tükendi... Balıkçı tezgahına akın eden Akçakocalılar, fiyatın hep böyle kalmasını istedi....

Akçakoca'da 1 kilo hamsi 10 lira
21.11.2022 - 17:36
Haber Merkezi
5177

Bu sezon balık bolluğu yaşayan Akçakoca’da, dönem dönem bazı balıklar et ve tavuk fiyatlarının çok altından satılarak vatandaşın yüzünü güldürüyor. Akçakoca’da bir balıkçı, akşam saatlerinde 1 kilogram hamsiyi 10 liradan sattı.

Geçtiğimi hafta yaptığımız haberde, denize açılan balıkçıların kasalarca hamsi ile geri döndüğünü ve bu sezonun hamsi bolluğu ile geçeceğini iletmiştik. Kilosu 20 liradan satılan hamsi vatandaşı mutlu etmiş ve tonlarca hamsi kısa sürede tükenmişti.

Haftanın ilk gününde Akçakoca merkezde bulunan bir balıkçı akşam saatlerinde hamsinin kilogram fiyatını 10 lira olarak değiştirdi. 10 liralık etiketi gören vatandaşlar hamsiye akın etti.

Zaman zaman balıkçının önünde kuyruk oluşsa da, tezgahta bolca bulunan hamsiden isteyen herkes faydalanabildi. Akçakocalı vatandaşlar, bu yıl bol ve ucuz olacak hamsi için ”Hep böyle kal!” yorumlarında bulundu.

Kaynak: Akçakoca Haberleri


Editör: N. Cingirt