Lokum: Ben Talep Etmedim, Haberim Dahi Olmadı...

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Av. Behçet Alkan Lokum, Sapak bölgesinde ailesine ait olan arazi üzerinde Akçakoca Belediyesinin imar değişikliğine gitmesinin kendi tasarrufu dışında geliştiğini söyledi.

Lokum: Ben Talep Etmedim, Haberim Dahi Olmadı...
14.11.2022 - 15:55
Güncelleme 14.11.2022 - 16:06
Haber Merkezi
1788
3

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Av. Behçet Alkan Lokum, Akçakoca Belediyesinin sapak bölgesinde Behçet Alkan Lokum’un da hissedarı olduğu arazide belediyenin imar değişikliği yapılması kararı sonrası “iftiralara maruz” kaldığını söyledi.  Başkan Lokum, "rantla işmi olmaz" dedi.

“BEN TALEP ETMEDİM” “HABERİM DAHİ OLMADI” “BU RANT HABERLERİ İFTİRADIR”

Başkan Lokum, hiçbir zaman rantla işinin olmadığını,  imar değişikliği bir vatandaş talep ettiğini ve belediyenin kendisinden  başka bir parselde bulunan bir vatandaş, imar değişikliği için belediyeye talepte bulunmuş. Bu imar değişikliğinde benim de yerim olduğu için belediye beni aradı ve durumu anlattı.  Hem vatandaşın hem de belediye yararına olacağını ve senin parselden biraz fazla yer telkini yapacağını söyleyince bende vatandaşın ve belediyenin yararına olacağı için  kabul ettim. Benim haberim, dediğim gibi bir vatandaşın imar başvurusu yapınca öğrendim. Aslında belediye benim arazimden arazi alıyor.” Dedi.

“RANT İŞİM YOK” ÇOCUKLARIMIN ÜZERİNE YEMİN EDERİM

Başkan Lokum, rantla işinin olmadığı, haberlerin bu şekilde servis edilmesini doğru bulmadığını ifade ederek, ”Arazi benim, ortasından yol geçmiş, benim tapulu arazimde Caminin bir kısmı ve bazı vatandaşların evleri ve işleri var. Ben burayı tel  örgüyle çevirsem cami de vatandaşların da iş ve ev sahipleri hepsi mağdur olacak. Ben bunu yapmadım. Belediyeye  imar değişikliği yapmak için bir vatandaş başvuruda bulunmuş. Bu imar değişikliğinde benim de yerim olduğu için belediye beni aradı ve durumu anlattı. Hem vatandaşın hem de belediye yararına olacağı için kabul ettim. Benim haberim, dediğim gibi bir vatandaşın imar başvurusu yapınca öğrendim. Aslında belediye benim arazimden arazi alıyor. “ dedi.

İTFİRA SİYASETİ

Lokum, ailemin ve şahsımın bu tür iftira atılmasına şiddetle kınadığını belirterek,

“Adımın, ailemin ve mensubu bulunduğum partimin isminin karıştırıldığı Kasım ayı Meclis oturumunda oy çokluğuyla alınan imar değişikliği kararı, başka parselde taşınmazı bulunan vatandaşın talebi doğrultusunda karara bağlanmıştır.  Ailemin  ve benim bu konuda herhangi bir dahili bulunmamaktadır. Konunun muhatabı Akçakoca belediyesidir. Bu alınan kararda da hiç bir usulsüzlük yoktur. İftira siyasetiyle bir yere varılamayacağı konusunda tarafları uyarırım.” İfadesini kullandı.


Editör: N. Cingirt