Akçakoca'nın 'Son Mohikanları...'

2 yıl süren hukuk mücadelesinin ilk adımını kazanan davanın kahramanları, kameraların karşısına geçerek yaşanılan sürecin özetini yaptılar.

Akçakoca'nın 'Son Mohikanları...'
22.09.2022 - 17:04
Güncelleme 22.09.2022 - 17:10
Haber Merkezi
2688

Sapak bölgesinde faaliyet gösteren Cüruf İşleme Tesisi ile ilgili açılan davanın olumlu sonuçlanmasının ardından Şule Handan Cumhur, Ergün Aşçı ve Akçakoca Doğa Koruma Platformu adına davanın avukatlığını yapan İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum dava ve dava süreci ile ilgili ortak açıklamalarda bulundu.

Akçakoca’nın geleceğini de ilgilendiren bu dava ve dava süreci ile alakalı birtakım kırgınlıkları olduğunu belirten Lokum, ‘Sürecin başında onlarca kişi bu tesise karşı çıkıyordu. İş dava açma ve taraf olma noktasına geldiğinde maalesef ki yanımızda ve arkamızda çok az vatandaşımız vardı. Bu davaya kimse taraf olmak istemedi. Sürecin sonunda bir avuç insan kalsak da Akçakoca’mızın geleceği için önemli olan bu kararı mahkeme nezdinde almış bulunmaktayız. Keşke bu işi siyasi şova dökenler dava boyunca yanımızda olsaydı.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Akçakoca Haberleri


Editör: N. Cingirt