Komşu ilçe kadar olamadık, yazık olsun bize!

Akçakoca yerel basınının ortaya çıkarmasıyla başlayan Cumhur İttifakı’nın Sosyal Konut Projesi fiyaskosunun yankıları devam ediyor. Taraflar sosyal medya üzerinden bir birlerine atıp tutmaya devam ededursun, “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi” kapsamında Sakarya’da yapılacak 2750 konutun 300’ü 20 KM ötemize komşumuz Kocaali’nin Caferiye köyüne yapılacak.

Komşu ilçe kadar olamadık, yazık olsun bize!
16.09.2022 - 10:31
Haber Merkezi
1089
2

Cumhur İttifakı’nın AK Parti kanadı, belediye mücavir alan sınırı içinde 250 -300 konut yapılacak arsa bulmadığı için Başkan Okan Yanmaz’a sosyal medya üzerinden linç hareketi başlatarak kendi beceriksizliklerinin günahını Okan Yanmaz’ın üzerine yıkmaya çalıştı.

Oysa Cumayeri, Gölyaka, Yığılca ve Kaynaşlı gibi ilçeler de belediyeye ait asra yoktu ve hazine arazilerini TOKİ konutları için tahsis ettiler.

Komşu ilçemiz Kocaali ise, Melenağzı’na komşu Caferiye köyüne  300 konutluk arsa tahsis etmeyi başardı.

 Kocaali yerel basınında çıkan haberi noktasına virgülüne dokunmadan yayılıyoruz:

TEŞEKKÜRLER CAFERİYE…

Cumhurbaşkanının açıkladığı “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi” kapsamında Sakarya’da yapılacak 2750 konutun 300’ü Kocaali’de olacak.

 Daha önce TOKİ ile (belediyemizin talep organizasyonu desteğiyle) 1. Etap olarak başlatılan sosyal donatılarıyla birlikte 448 konuta ilave olarak 2. Etap (2020 de 100 Bin Sosyal Konut kapsamında başlanan) 408 konutun hak sahiplerine teslimatının altı ay sonra yapılması planlanıyor.

Kısa süre içinde başlanması beklenen bu dev proje ile, ilçemize 300 konut daha kazandırılmış olacak. (Yani, 1000-1200 konutluk Yeni Kocaali hayalimiz 3. Etap ile hayata geçmiş olacak.) Birçok belediye TOKİ aracılığıyla avantajlı konut üretimi için sıra beklerken, ilçemizde kısa sürede uygulanan projelerin sırrı; çok cazip bir bölgede 672 dekar Orman vasfını kaybetmiş alanın, belediyemizce dört yıllık bir takip ve iki yasal düzenleme sonrası tapusuyla birlikte TOKİ’ye devredilmiş olmasıdır. Büyük emek verilen bu devir işleminin yapılabilmesi için, tabi ki böylesine cazip bir alanın korunarak bugünlere getirilmesi gerekirdi. İşte bu ulvi davranışı hayata geçiren, bölgeyi koruyarak sahip çıkan ve geniş toplum kesimlerinin istifadesine sunulmasının yolunu açan Caferiye’li hemşehrilerimize ve onların atalarına şükran borçluyuz: İşte bu vesileyle bir kez daha;

 TEŞEKKÜRLER CAFERİYE…


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ahmet SOLAK
  Ahmet SOLAK
  17.09.2022 17:15

  Caferye de yapılan konutları, Cumhur ittifakı yaptı Düzcede yapılacakları da Cumhur ittifakı yapacak. Başka ittifak olmadığına göre Yer temin edilecek ve Akcakocadaki konutlada Cumhur ittifaki tarafindan yapilacaktir. Tasalanmayin.

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  16.09.2022 12:26

  Cumhurbaşkanlığı projesini hafife aldılar.Hiçe saydılar direkt olarak arazi yok dediler.Nazmi bey nasıl arsa üretti.Peki sonradan Kaymakamlık tarafından yazı yazıldı doğancılar tarafında kamu arazisi var diye bu araziler daha önce bilinmiyor muydu.Kaymakamlık şimdi soruşturma açması gerekmiyor mu.Neden arazi yok deyip sosyal konut yapımına engel oldular.Böyle başıboşluk olur mu.Tabiki kendilerine dokunacak tı.Alayı müteahhit kim ayağına kurşun sıkmak ister.Sayın Kaymakam gereğini yapmalı.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız