FINDIK DALI, bir Akçakoca Markasıdır

Akçakoca'da farklı bir projeye imza atan iki kadın girişimcinin imzasını taşıyan FINDIK DALI, dualarla hizmete açıldı. Açılışta bir konuşma yapan işletmenin kurucularından Alev Balcı Ünal, ilçenin geçim kaynağı fındığa katma değer sağlamak amacıyla ürettikleri Fındık Dalı markasını dünyaya tanıtmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

2.09.2022 - 21:02
Güncelleme 3.09.2022 - 08:07
Haber Merkezi
4873
2

Akçakoca'da farklı bir projeye imza atan iki kadın girişimcinin imzasını taşıyan FINDIK DALI, dualarla hizmete açıldı. Açılışta bir konuşma yapan işletmenin kurucularından Alev Balcı Ünal, ilçenin geçim kaynağı fındığa katma değer sağlamak amacıyla ürettikleri Fındık Dalı markasını dünyaya tanıttıklarını söyledi.

Akçakocalı  iki kadın girişimi  bir araya gelerek devletten hiçbir destek almadan FINDIK DALI  işletme tesisi kurdu. Bugün törenle açılan işletmenin kurdele kesimi sonrası konuşan Alev Balcı Ünal, üreticiye tüccara sattıkları fındığın dışında başka pazarlama ve satış tekniklerinin olduğunu gösteriyoruz değerlendirmesinde bulundu.

Akçakoca sapağında faaliyet gösteren FINDIK DALI işletmesinin kurucusu Alev Balcı Ünal ve Hatice Ünal Özer, kurdukları işletmede fındığını getiren üreticilere, kırma, kavurma ve paketleme  hizmeti vererek üreticilerin fındığını değer katmasını sağlıyor.

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, törende yaptığı konuşmada,  Akçakoca ekonomisine artı değer katan iki kadın girişimciye teşekkür etti. Kaymakam Can,  fındığı kıran, işleyen, kavuran ve paketleyen  böyle bir işletme kurduklarından dolayı gururlu olduklarını söyledi.

FINDIĞI İŞLİYORUZ, KIRIYORUZ, VAKUMLU PAKETLEME, FINDIK EZMESİ  YAPIYORUZ

Fındık üreticileri için bir anlamıyla  sosyal sorumluluk projesi yaptıklarını ifade eden Alev Balcı  Ünal, “Fındığı işliyoruz, kırıyoruz, vakumlu paketleme, fındık ezmesi  yapıyoruz.  Kendi marka ürünlerimiz üretirken ,üreticilerin fındığı bize getirmesi bizde bu fındığı işleyip teslim etmemizdir. Aslında fındık üreticilerine biz yol açıyoruz. Onlara farkındalık oluşturuyoruz. Yani fındık üreticileri sadece fındıklarını tüccara değil de ürettikleri fındıkları işleyip kendileri daha değerli halde satabilsinler diye işletme kurduk. “ dedi.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇSİNLER

Üreticilerin bu tesisten istediği şekilde yararlanma imkanı sunduklarını aktaran Ünal, ”En az 10 kilo fındık getirebilirler. Biz fiyat vererek, kırma, kavurma ve paketleme işlemi yapıyoruz. Tamamen ulaşılabilir fiyatlar. Mutlaka bizimle iletişime geçsinler fındıklarına değer katsınlar. O şekilde satsınlar.” diye konuştu.

Açılış, duaların okunmasının ardından kurdele kesim yapılarak son buldu.


Editör: N. Cingirt