Kirişler Pekintaş’tan; Temel, Demir ve Ayaklar Balcı’dan

Ayazlı mahallesinde oturan vatandaşların yaya olarak kullandıkları asma köprü yıkılarak yeniden yapılıyor.

Kirişler Pekintaş’tan; Temel, Demir ve Ayaklar Balcı’dan
23.08.2022 - 13:05
Güncelleme 23.08.2022 - 20:59
Haber Merkezi
2214
1

Akçakoca Otel yanından denize dökülen dere üzerindeki asmalı köprü yıkılma tehlikesi geçirdiği için haberlere konu olmuştu.

Olaya el koyan Akçakoca Belediyesi, Pekintaş ve Akçakocalı iş insanı Fatih Balcı ile bir araya gelerek köprünün yeniden yapılması için iş birliği kararı aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Akçakoca Belediye başkan yardımcısı Şenol Yazgan, belediye olarak yaptığımız görüşmelerde Pekintaş AŞ genel müdürü Faruk Darıyerli ve Akçakocalı iş insanı Fatih Balcı’nın verdikleri destekle köprüyü yeniden yapacaklarını söyledi.

İş makineleriyle bugün işe başlandığını söyleyen Şenol Yazgan, yeni köprü için gerekli olan her biri 28 metre uzunluğunda 4 beton kirişin Pekintaş tarafından karşılanacağını; temel, demir ve köprü ayaklarının ise Fatih balcı tarafından yapılacağını söyledi.

Yazgan ayrıca, köprü yapımının en kısa sürede tamamlanarak yeniden ulaşıma açılacağını ve kendilerine destek veren her iki kuruma Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz adına teşekkür ettiğini dile getirdi.

 

Akçakoca Otel önündeki köprümüz nihayet yapılmaya başlandı. Emeği geçen herkese teşekkürler..

 

 


Editör: N. Cingirt