Abanoz’un gündemi bu kez amatör balıkçılar

İlçenin sorunlarını yayınladığı sosyal medya videolarıyla gündeme getiren  CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, bu kez Karadeniz’in ortasından seslenerek amatör balıkçıların sorunlarını dile getirerek AK Parti ilçe başkanına seslendi… UYANDA BALIĞA GİDELİM!

Abanoz’un gündemi bu kez amatör balıkçılar
22.08.2022 - 08:42
Güncelleme 22.08.2022 - 12:15
Özel Haber
1423

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ,15 Ağustos tarihiyle birlikte çapari sezonun açılması sonrası amatör balıkçılara kanca sınırlaması getirilmesini eleştirdi. Sabahın ilk ışıklarıyla Karadeniz’e çıkan Abanoz, video çekerek amatör balıkçıların yaşadığı sorunu dile getirdi.

10 kancalı çapari ile palamut tutmanın imkânsız olduğunu söyleyen CHP ilçe Başkanı Abanoz,  İstavrit çaparisi satan yerlerde bırakın 6 kancalıyı 10 kancalı çapari bile bulamanın imkansız olduğunu söyledi.

GÜCÜNÜZ AMATÖR BALIKÇIYA MI YETİYOR

Tüm bu saçmalıkların kaynağı ise ne bir kanun ne de bir yönetmelik, 2020 yılında masa başında hazırlanan bir tebliği ile amatör balıkçıları canından bezdirilmek istendiğini söyleyen Abanoz, “ 2 milden kıyıya inen Dev gırgırlara, tarak ve algarna çeken kum midyecilerine, zemini  tarla gibi sürüp balık yumurtalarını yok eden trolcülere söz geçiremeyenlerin zoru derdi ufak ve amatör balıkçılar “ eleştirisinde bulundu.

KARGADAN BAŞKA KUŞ BETONDAN BAŞKA RANT TANIMAYANLAR

Amatör balıkçıları binlerce lira ceza ile karşı karşıya bırakacak tebliğin değiştirilmesi için AK Partili yerel siyasetçileri adres gösteren Abanoz,  kargadan başka kuş betondan başka rant tanımayan bu tip siyasetçilerin sorunlarla ilgilenmemeleri de son derece sıradan “ dedi.

ÇÖZÜMÜN ADRESİNİ GÖSTERDİ

Abanoz son olarak; “ Çözüm ise çok basit, yeni bir tebliğ yayınlayarak bunu düzeltmek. Düzeltmek için ise AKP teşkilatlarının böyle bir yanlışlığa dikkat çekmeleri gerekiyor. Dikkat çekmeleri için de, vatandaşların sorunlarından haberleri olmaları gerekiyor “ dedi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız