Selanik'ten Akçakoca’ya, uzun ince bir yol...

Selanik'ten Samsun'a "Ata evinden" aldıkları toprağı götüren 3 kişilik bisiklet ekibi Akçakoca'ya ulaştı.

Selanik'ten  Akçakoca’ya, uzun ince bir yol...
9.05.2022 - 18:40
Özel Haber
692

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınan toprak ve bayrağı Samsun'a ulaştırmak üzere Karasu’dan yola çıkan 3 bisikletli bugün Akçakoca ilçesine ulaştı.

Samsun'da düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine katılmak için Yunanistan'ın Gümülcine kentinden yola çıkan Pazar günü Sakarya’nın Karasu ilçesine ulaşan Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ROBİS) üyesi 3 bisikletli, bugün Akçakoca ilçesine geldi.

Akçakoca ilçe girişi tabelası önünde karşılanan ekip, CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz ve partililer tarafından karşılandı.

Burada bir açıklama yapan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ; “ Yaklaşık 1350 kilometre pedal çevirerek, Selanik’ten aldıkları toprakla Samsun’a ulaşmayı hedefleyen bisikletlileri, geçiş güzergahında CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı olarak karşıladık. Yer yok umutsuzluğa, karamsarlık en büyük düşmanımız. Engelleri bir hamlede aşıp, karanlıkları aydınlatırız. Çünkü biz Atatürk'ün çocuklarıyız. Yolunuz açık olsun. İfadelerinde bulundu.

Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyelerinin turu, 17 Mayıs'ta Samsun'da sona erecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız