Alkışlayalım, büyük kahramanlarımızı (!)

Alkışlayalım, büyük kahramanlarımızı (!)
18.04.2022 - 10:47
Güncelleme 18.04.2022 - 17:17
Haber Merkezi
3097
7

Çınar Caddesindeki Migros şubesinin kaldırıma taşan kısımları yıkılacak/yıkılıyor.

Aslında kaldırıma taşmak lafın gelişi kaldırım tamamen işgal edilmiş ve yayaya hizmet veren bir kısmı kalmamıştı.

Türkiye’nin dev firmalarından birinin böyle bir hukuksuzluğa tevessül etmesi anlaşılır bir şey değil.

Ancak unutulmaması gereken kısmı burası Migros şubesi olmadan da işgal altındaydı ve hiçbir yetkiliden ses soluk çıkmamıştı.

Çınar Caddesinin Güney kaldırımının yayalara kapanmasının mucidi/göz yumucusu Cüneyt Yemenici’ydi.

Okan Yanmaz ile birlikte bu göz yumma sanki bir kazanılmış hak haline getirilmiş Çınar Caddesinin Güney kaldırımı tamamen yayalara kapanıvermişti işyerlerin çıkmaları sayesinde.

Buradaki esnaflar birilerinin akrabaları/tanıdığı filan olduğu içinde bu hukuksuzluğa tepkiler sadece sohbetlerle sınırlı kalmıştı.

Cüneyt Yemenici zamanındaki ilk göz yumma gazetelere haber olurken Okan Yanmaz zamanındaki işgaller gazetelere haber bile olamaz hale gelmişti.

Migros şubesinin çıkmalarının yıkılmasından sonra sıranın diğer kaldırımı işgal eden çıkmalara gelmesi gerekiyor.

Ancak hep biliyoruz ki, sıra onlara gelmeyecek.

Çünkü onlar Okan Yanmaz’dan garanti almışlardır, bu garantinin karşılığında da epeyce bir oya cepte diye bakıyordur Okan Yanmaz.

Yaptığı iş aslında Çınar Caddesinin kaldırımını esnafa peşkeş çekmek, Cüneyt Yemenicinin koçbaşlığı yaptığı bir anlayışın devamı olarak.

Hukukun, kanunların, yönetmeliklerin, kuralların adamına göre işletildiği bir yerde de “hukukun üstünlüğünden” söz etmek imkânsızdır.

Bir belediye başkanın kararı/tavrı hukuktan önde olduğu zamanda o şehirde adaletten/hakkaniyetten söz etmek sadece atılan nutuklarda kalır, hatta akıllara bile gelmez.

Akçakoca’da şehrin yönetiminde bir adalet yok.

Doğruyu söylemek gerekirse adalet isteyende pek yok.

Hali vakti yerinde olmayanların öncelikleri adalet istemek değil, öncelikleri zenginlik istemek.

Ha birde en alttakiler var tabii ki fakirden de beter durumda olan, onlar sadece günlük olarak karınlarını doyurmaktan başka bir şeyle ilgilenmeye fırsatları bile yok.

Zenginliğinde bir hukuksuzluk sayesinde gerçekleştirildiğinin bal gibi farkındalar. Sadece hukuksuzluk yapılacak ve göz yumulacak bir fırsat peşindeler.

Bu devam ettiği sürçe de Akçakoca’nın bir ilerleme kaydetmesi gelir adaletinin sağlanması gibi bir şey söz konusu olmayacak. Göz yummalar sayesinde fırsat bulan birkaç kişi daha zengin olacak, hepsi bu.

Akçakoca’da Migros şubesinin kaldırım işgalinin sona erdirilmesinden sonra diğer işgallerin de sonlandırılması isteyen kaç siyasetçi çıkar?

İsimleri şöyle bir sayalım hızlıca..

Fikret Albayrak, Esved Sarıoğlu, Cüneyt Yemenici, Okan Yanmaz, Yüksel Yılmaz, Şenol Yazgan, Dergâh Akça, Erol Solak, Osman Cumhur.

Bu siyasetçiler çıkıp iki kelam etmediği sürece, hukukun üstünlüğüne vurgu yapmadıkları sürece ve de bu kişilere niçin bu ve benzeri hususlarda niçin iki kelam edilmediğinin hesabı sorulmadığı sürece bir şeylerin değişme ihtimali yok Akçakoca’da.

Migros şubesinin çıkmalarını yıkarak Migros’u dize getirmiş edasıyla dolaşan Okan Yanmaz, Yüksel Yılmaz ve Şenol Yazgan’ı kahraman olarak alkışlamak kalır geriye.

Alkışlayalım o zaman şehrimizin büyük kahramanlarını…….(!)

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • FREE
  FREE
  20.04.2022 14:31

  OSMANİYELİ RUMUZLU ŞAHIS UMARIM BU YORUMU GÖRÜRSÜN. UCUBE BABANDIR ! SANA MI SORACAK İNSANLAR NE YAPACAKLARINI DANGALAK ...İŞİNE BAK...

 • OSMANİYELİ
  OSMANİYELİ
  18.04.2022 17:10

  Çınardaki Ucube TAYFUNUN YERİ ne olacak.Böyle rezillik olmaz.Adam kendine mekan yapmış.Sarı siyah birde boyamış ayrı cumhuriyet buna göz yumanlara sessiz kalanlara Akçakocanın güzelim yerlerini yok pahasına peşkeş çekenlere lanet olsun.İnşallah mutlu huzurlu günlerde gelecek

 • ÇUHALLILI
  ÇUHALLILI
  18.04.2022 17:05

  AYDIN TEKEL Büfe kimin MHP İl meclis üyesinin kardeşinin bakın dolaplar kaldırımlarda o da yetmezmiş gibi arka tarafına sundurmayla kapatarak alan oluşturdular.Her taraf zaptedildi.Orada yerleri istimlak edilip halen Fikret Albayrak zamanından kalma belediyeden paralarını alamayan insanlar var.Bu kadar insanlar mağdur edilirken birilerine rant üzerine rant sağlanıyor.İnsanlar ailesinle çoluk çocuk yaşlısı engellisi rahatça yürüyemeyecek mi.Batsın bunların belediyeciliği

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  18.04.2022 16:58

  Akçakocada kaldırım işgali yapılmayan yer mi var.Şehir meydanı yol daraltıldı lokantaya tahsis edildi Esentepe kaldırım Okanın uğrak yeri camekanla kapatıldı çınar kafelerle o da yetmezmiş TAYFUNUN Yeri terasta yemek keyfi Çuhallı KUMSA BÜFE ALANI 20 M2 İŞGALİYE 200 MT2 UNDANKALE ha keza yine ÇUHALLI kaldırımlar lokanta ve kafelerin masalarıyla kaplanmış insanlar mecburmu masa aralarından geçmeye memleketi bitirdiler bu işgallere son verecek seçimi kazanacak az kaldı ya sabır

 • Cavit
  Cavit
  18.04.2022 12:53

  -2- Kaldırım işgali Migros, Halkbank merdiveni, Tekel Büfesi, Dükkan önüne konulan masa, sandalye, teşhir ürünleri ce kaldırıma çekilen araba. Diğer Marketler dükkan önlerine soğan, patates, Ceviz benzeri yiyecek ve plastik malzemeler koyuyor. Sokak köpeklerinin bunlara işediği, Kedilerin üzerlerine pislediğini, Yoldan kalkan tozların manav reyonlarındaki ürünleri sağlıksız yaptığını görmeyen Belediye şehir merkezinde otopark seçeneği olmayan yerlere Market zinciri açılmasına müsaade etmemeli.

 • Cavit
  Cavit
  18.04.2022 12:47

  Konuyu asıl şöyle ele almalı, Belediyeye ait 25.000.000,- TL tutarında Gayrimenkulü sattı, Belediye borcu nedeniyle takas ettiği Gayrimenkullerin değeri konusu şüpheli, Mirasyedi şımarıklığı içerisinde ilçenin elindeki taşınmazları üç kuruşa yok etti. Şehrin göbeğinde inşaat molozlarında yeşeren otların örttüğü eski Belediye binası arazisi öyle duruyor. Para yok, Borç çok diye yaygara yapan sonrada Katamaran alıp partililerini ağırlayan Başkan Akçakoca'nın gördüğü en kötü yöneticisi

 • KaradenizLEE
  KaradenizLEE
  18.04.2022 11:08

  Güney kaldırımında bir vatandaş yürümeye çalışsa ve kaldırım kapalı olduğundan yola inse bu sırada akmakta olan trafikte (Allah göstermesin ama) bir araç yayaya çarpsa ne olur?...Suçlusu kim; yaya mı?, kaldırımı işgal eden mi? bu işgale müsade eden belediye mi? yoksa kaldırım işgalinin vatandaşa sorun olacağını idari yönetime bildirmeyen ilçe trafik komisyonu mu?

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız