Yemenici'nin Aldığı Otobüsler Ayıplı ve Kronik Arızalı Çıktı

2019-2014 dönemi Akçakoca Belediye Başkanlığı yapan Cüneyt Yemnici'nin, kendi döneminde 2 milyon 389 bin TL tutarında banka kıredisiyle alınan 4 otobüsün de kronik arızılağı olduğu açığa çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Akçakoca Belediyesi, kurumu zarara uğratanlarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu ve mahkeme sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Yemenici'nin Aldığı Otobüsler Ayıplı ve Kronik Arızalı Çıktı
11.04.2022 - 16:17
Özel Haber
2167
3

Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici kendi döneminde kronik arızaları olan otobüsleri aldığı yetmezmiş gibi birde Akçakoca Belediyesi’nin mevcut yönetimini eleştiren tweet atınca Akçakoca Belediyesi’nden zorunlu açıklama geldi. Açıklamada Cüneyt Yemenici’nin kendi döneminde yaptığı hatalar tek tek anlatıldı.

Açıklamada “Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin sosyal medya hesaplarından Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliği bünyesine alınan otobüslerin uzun zamandır tamirat bedeli ödenmediği için esnaf tarafından belediyeye teslim edilmediğine ilişkin yapmış olduğunu talihsiz açıklama üzerine Belediyemizce açıklama yapılmasına gerek görülmüştür.

Akçakoca Belediyesi’nde 2014-2019 döneminde başkan olarak görev yapan Cüneyt Yemenici tarafından 2019 Türkiye yerel seçimlerine yakın özel bir bankadan 2,389,625.95 TL kredi kullanılarak 4 adet sıfır kilometre yolcu otobüsü alınmıştır.   Bu kredilerin 4 âdeti eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde ödenirken, geri kalan 20 taksiti şimdiki yeni yönetim tarafından ödenmiştir.

Akçakoca Belediyesi bünyesine alınan 4 adet otobüsün yol yapısı olarak Akçakoca’ya uygun olmaması ve  otobüslerin kronik arızası vermesi bilgisi verilmesine rağmen, otobüsler kullanılmak üzere Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliğine kazandırılmıştır.

Belediyeye kazandırılan otobüslerin 3,5 yıl içerinde kullanılamaz hale gelmesi ve sürekli kronik arıza vermesinden ötürü, Akçakoca Belediyesi olarak yasal haklarımızı savunmak üzere mahkemeye başvuru yapılmıştır.

Görülen davanın ilk celsesinde bilirkişi raporları otobüslerin ayıplı ve kronik arızalı olduğu sonucuna varılmış olup, hukuk mücadelemiz devam etmektedir.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR” denildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • VATANDAŞ
  VATANDAŞ
  12.04.2022 10:49

  Bu araçların garantisi yok mu.Yemenici ne yapsın bile bile mi aldı .Firmaya rücu edilir firma sahip çıkmazsa mahkeme yolu var .

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  11.04.2022 17:57

  Kronik arızalı ise araç alınan yere ayıplı ürün için hukuk mücadelesi verilir. Önceki belediye yönetimi bu araçları kendisi üretmedi. Şimdiki başarısız belediye yönetimi başarısızlıklarını örtmek için hedef saptırıyor.

 • osman
  osman
  11.04.2022 17:48

  Bundan her şey beklenir.Yukarı mahalle sit alanında ki evlerin restorasyonu için mal sahiplerini toplayıp,noterde sözleşme yaptırıp,vekalet aldırdılar,daha sonra restorasyon proje hak ediş paralarını çekeceğiz diye tekrar imza aldılar.O gündür bu gündür ne para var ne restorasyon var.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız