Sıcaklık 15 derece azalıyor: Don uyarısı yapıldı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; 11 Nisan-17 Nisan tarihleri arasında hava sıcaklıkları azalacak.

Sıcaklık 15 derece azalıyor: Don uyarısı yapıldı
10.04.2022 - 14:52
Özel Haber
924

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; 11 Nisan-17 Nisan tarihleri arasında hava sıcaklıkları azalacak. Meteoroloji, zirai don tehlikesine karşı vatandaşları uyardı. Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle: “

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 11.04.2022 Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (10-15 derece) azalması bekleniyor.

Ülkemizin büyük bir bölümünde görülmesi beklenen yağışların ise zamanla kuzey iç ve doğu bölgelerde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

DON TEHLİKESİNE KARŞI DİKKAT!

Salı günü ilk saatlerden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimleri ( Düze, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük ) ve yüksekleri, İç Anadolu ( Çankırı, Kırıkkale) zirai don tehlikesi bulunmaktadır. Genel olarak Cuma günü sabah saatlerine kadar görülmesi beklenen zirai don tehlikesine karşı tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, kendi bölgeleri için meteorolojik rapor ve uyarıları dikkatle takip etmeleri önem arz etmektedir.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız