Çöken yol kaderine terk edildi, AK Parti suspus...

Akçakoca- Kocaali - Karasu sahil yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Ramazan ayının başladığı ilk günden itibaren sosyal medyadan iftar sofrası fotoğrafı paylaşmak için birbirleriyle amansız bir yarış içine giren AK Partili siyasetçilerden tısss yok.

7.04.2022 - 15:57
Haber Merkezi
1241
2

Akçakoca – Kocaali – Karasu ilçelerini birbirine bağlayan  Karadeniz Sahil Yolu’nda meydana gelen heyelanın ardından yol trafiğe kapatılırken, yola bağlantısı olan illere gitmek isteyen sürücüler köylerin içerisinden açılan alternatif yollara yöneldiler.

Diğer yandan heyelan olan bölgede henüz bir onarım çalışması başlatılmazken,  Ramazan ayının başladığı ilk günden itibaren sosyal medyadan iftar sofrası fotoğrafı paylaşmak için birbirleriyle amansız bir yarış içine giren AK Parti Düzce Milletvekilileri Ayşe Keşir, Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile AK Parti il çe başkanından hala  hiç bir açıklama  yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor

Düzce ve Zonguldak illeri ile Sakarya arasında ulaşımı sağlayan Karadeniz Sahil Yolu, aşırı kar yağışının ardından eriyen kar sularının etkisi ile Akçakoca Paşalar mevkiinde meydana gelen heyelan nedeniyle çöktü. Yol kullanılmaz hale gelirken, asfalt tamamen zarar gördü. Çökme sonrası yol, her iki yönlü trafiğe kapatıldı.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor

Trafiğe kapanan yolda herhangi bir onarım çalışması başlatılmazken, Karayolları Genel Müdürlüğü, Düzce Valiliği yada ilgili kurumlar açıklama yapmaktan kaçındı. Diğer yandan çökme nedeniyle yolu kullanamayan ve Akçakoca ilçesinden  Sakarya istikametine gidecek sürücüler Paşalar Köyü içerisinden açılan geçici yolu kullanmaya başladılar.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor

Paşalar Köyü sakinlerinden Ali İlhan, yolun daha önce ki yıllarda da çöktüğünü ifade ederek “Bundan iki yıl önce 50 metre aşağısı tekrar çökmüştü. Yaptılar tekrar çöktü. Buradan bir su yolu vardı. Onu doldurmadan yolu yaptılar ve tekrar çöktü. Bu olduğumuz yerin tekrar çökme durumu var. Biz bu bölgede büyüdük. Jeolojik durumu, drenaj durumuna bakılmadan yol yaptılar.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor

Yolda ufaktan bir çatlaklık vardı ama geçen gece tamamen çökmüş diye duyduk sonra jandarma geldi kapattı. Paşalar Köyü oradan Hemşin ve Karatavuk Köylerine çıkıyor, eski yola girip devamından çıkmış oluyor” dedi.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor

Kocaeli yada Düzce istikametine giderken alternatif yolu kullanan sürücüler ise “Bu alternatif yolu kullanacağız. Başka çaremiz yok. Bu yolun çökmesi ya iki ya üçtür. Köy yolundan gidiyorsunuz. Hem yavaş gidiyorsunuz hem çok virajlı. Dağlık bir yol” dediler.

Karadeniz sahil bağlantı yolu alternatif güzergahtan veriliyor


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Mensur Tokgöz
  Mensur Tokgöz
  11.04.2022 08:42

  Sadece yol değil, üç yıl önce sel felaketinde yıkılan uğurlu bezirgan arasindaki köprüde kaderine terkedildi esasen Akçakoca kaderine terkedildi terkedildik yani.

 • Cumhur
  Cumhur
  8.04.2022 03:34

  Denizi doldurup, Plajları yok etsinler oraya da sıra gelir

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız