Bu Kaçıncı Çöküş!

Bu Kaçıncı Çöküş!
7.04.2022 - 10:28
Haber Merkezi
1640

En büyük doğal afetlerden biri olarak görülen heyelan ve çökmeler , Akçakoca- Kocaali- Karasu yolunun adeta kaderi haline geldi. Son 3 yılda aynı yolda 4. kez çökme meydana gelmesi bazı soruları da beraberinde getirdi.

Akçakoca- Kocaali- Karasu yolunda son yıllarda sık sık yaşanan heyelanlar artık korkutuyor. Aynı yolun aynı bölgelerinde son 3 yılda meydana gelen heyelanlar hem yeni yapılmış olan yolları hem ulaşımı etkiliyor. Heyelan ve heyelan riski nedeniyle aynı güzergahlar sık sık ulaşıma kapanırken, her yl aynı manzaranın yaşanması da yollarla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getiriyor.

Düzce- Sakarya ve Zonguldak'ı birbirine bağlayan  Akçakoca –Kocaali- Karasu yolunda 2019 yılından bu yana yaşanan çökme ve heyelanların ardından bazı mevkilerde çalışmalar hala devam ederken,  yeniden yapılanan yollar heyelanla birlikte tahrip oluyor, harcanan paralar da heba olup gidiyor.

D-655 karayolu ve Akçakoca sahil yolunda meydana gelen çökme ve çatlaklar geçici çözümlerle onarılmaya çalışılınca, aynı yerde sürekli çökmelerin yaşanması da kaçınılmaz oluyor.

Milyonlarca lira harcanıp yapılan yollarda hep aynı akıbetin yaşanması, baştan savma ve özensizce yapılan bu yollarda eksik malzeme kullanıldığı, öncesinde  fizibilite çalışması yapılmadığı, alelacele yapılarak seçim endeksli göz boyamaya yönelik olması gibi iddiaları ortaya çıkartıyor.

Devletin kaynakları  baştan savma yapılan böyle  yatırımlarda  israf edilirken, yapmış olmak için yapılıyor görüntüsü sergileyen , siyasilerin her söyleminde başarı olarak gösterilen  Düzce'deki  yol yatırımlarının olası bir faciaya yol açmaması için vatandaşa ise sadece dua etmek kalıyor.

Hülya İŞCAN


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız