Kesilen elektrik ulusal medyanın da gündeminde...

Akçakoca Belediyesi'nin kesilen elektrikleri ulusal medyanın da gündeminde yer aldı. ANKA ajansın abonelerine servis ettiği haberde, MHP’li Akçakoca Belediyesi ve bağlı tesislerin elektriği 6.5 milyon TL’lik borcu nedeniyle Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi (SEPAŞ) tarafından kesilmesi ve CHP’li Belediye Meclisi üyeleri tarafından Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a kandil hediye edilmesi manşetlere taşındı…

5.04.2022 - 14:59
Özel Haber
1752

MHP’li Akçakoca Belediyesi ve bağlı tesislerin elektriği 6.5 milyon TL’lik borcu nedeniyle Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi (SEPAŞ) tarafından kesildi. CHP’li Belediye Meclisi üyeleri, Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a kandil hediye etti.

AK Partili belediye başkanı Cüneyt Yemenici döneminden devrolunan elektrik borcu nedeniyle Akçakoca Belediyesi'nin  başı dertte.. Biriken 6.5 milyon TL’lik borç yüzünden elektriği kesen SEDAŞ  görevlileri belediyeyi karanlıkta bıraktı. Jenaratör yardımıyla aydınlatılan meclis salonunda Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleşirken, CHP’li Belediye Meclisi üyeleri, Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a kandil verdi.

Akçakoca Belediye Meclisi toplantısı öncesinde, SEPAŞ ekipleri tarafından hizmet binası ve diğer tesislerinin elektriği kesildi. Meclis toplantısı, jenaratör yardımıyla yapılabildi.

Toplantıda Belediye Muhasebe Müdürü Ferhat Küçük, belediyenin toplam 140 milyon lira borcu olduğunu, personelin 2 aylık maaşı ile 5 ikramiyesinin de ödenemediğini söyledi. Küçük, Ramazan ayı içinde tek maaşı personele verebileceklerini belirtti.

CHP’li üyeler kandil hediye etti

CHP’li Belediye Meclis üyeleri, belediyenin elektriğinin kesilmesi nedeniyle Başkan Okan Yanmaz’a kandil hediye etti. Toplantı sonrasında ANKA Haber Ajansı’na konuşan CHP’li üyeler, “MHP il teşkilatları bizim genel başkanımıza kandil göndermişlerdi. O kandillerden bir tanesini Başkan Yanmaz’a takdim etik” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Özgür Seçkin, Akçakoca Belediyesi’nin 6,5 milyon lira borcu olduğunu ifade ederek, "2 yıl önce elektrik borcunu yapılandırmışlardı. Yapılandırma ödenmeyince kesilme yoluna gidildi. Bu sorunun çözülme yolu siyasetle mi olur bilemem ama bu gidişat iyi değil. Akçakoca Belediyesi borçlarından dolayı daha kötüye gidiyor. Belediye çalışanlarının maaş almaması ayrı bir sıkıntı. Biz ilk önce personel maaşının ödenmesini, giderlerin azaltılmasını önemsiyoruz. Hala personel çokluğumuz var, maaş ödememezlik var, elektrik borçları var, sıkıntılar daha çok artacak gibi görüyoruz" dedi.

SEDAŞ İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Öte yandan, enerji krizine son vermek için belediye yetkilileri ile SEDAŞ arasında görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre sorunun bir kaç gün içinde çözüleceği ve belediyeye bağlı tesilerin tamamına elektrik verileceği öğrenildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız