Akçakoca'da Terör Operasyonu!

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyon kapsamında, Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanın Önlenmesine yönelik yapılan operasyonda, 16 kişi yakalandı. Şahısların, KARDER adında dernek grup PKK terör örgütü için yardım topladıkları bildirildi.

Akçakoca'da Terör Operasyonu!
4.04.2022 - 11:33
Güncelleme 7.04.2022 - 08:11
Özel Haber
8682
3

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  PKK/KCK Terör Örgütüne Üye olma ve 6415 sayılı Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Kanununa muhalefet suçundan başlatılan soruşturma dosyası kapsamında;  Düzce İl Jandarma Komutanlığınca yapılan İstihbari çalışmalar sonucunda;

PKK /KCK,PYD/YPG ve DEAŞ silahlı terör örgütleri arasında 2014 yılı içerisinde Suriye-Ayn El Arap-Kobani bölgesinde yaşayan çatışmalar sebebiyle bölgenin yeniden yapılandırılması amacı ile ülkemiz genelinde PKK KCK Terör örgütü sempatizanlarınca   2015 yılı içerisinde Kobaniye yardım kampanyası başlatılmıştır. Düzce/ Akçakoca ilçesinde ikamet eden ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde bulunan kamplara giderek örgüt tarafından Düzce iline görevlendirilen örgüte müzahir şahıslar tarafından Kobani’ye yardım adı altında, Düzce iline Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden çalışmak için mevsimlik tarım işçileri, inşaat işçileri ve diğer işçi ve çalışmak için gelen vatandaşları tehdit, baskı, cebir ve şiddet kullanarak sözde yardım adı altında 2015 yılı ve sonrasında “vergilendirme” yaparak terör örgütü adına para toplandığı tespit edildi.

Şüphelilerin PKK/KCK Terör örgütü adına yapmış oldukları vergilendirme faaliyetlerini legal bir zeminde daha rahat yürütebilmek adına kurmuş oldukları “KARDER  Derneği” bünyesinde gerçekleştirdikleri, toplanan paraların şüpheliler tarafından bizzat Hakkari, Diyarbakır, Batman ve Van illerine giderek PKK/ KCK Terör Örgütünün Irak- Hakurk-Kaniras bölgesinde sözde Lojistik sorumlusu olarak faaliyet gösteren örgüt mensupları ile irtibat kurarak elden teslim ettikleri yönünde bilgiler elde edilmiştir.Elde edilen bilgiler kapsamında 04 Nisan 2022 tarihinde Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının talimat ve koordinesiyle Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından 6415 sayılı Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Kanununa muhalefet suçu ve PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlediği tespit edilen Düzce/Akçakoca ilçesinde 14 ve İstanbul ilinde 2 olmak üzere toplamda 16 şüpheliye yönelik araç, ev, işyeri ve eklentilerinde terör operasyonu icra edilmiştir. Şüphelilerin araç, ev, işyeri ve eklentilerinde  yapılan aramada  ele geçirilen örgütsel döküman , dijital materyal ve makbuzlara incelenmek üzere el konulmuştur.

Arama ve el koyma işlemlerinin ardından 16 şüpheli gözaltına alınmış olup İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin tamamlanmasının müteakip Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.

Kamuoyuna duyurulur."

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Kalkin
  Kalkin
  5.04.2022 16:34

  Karslilar derneği he

 • Emre
  Emre
  4.04.2022 18:15

  Mesajları yayınlayın ayağa kaldırmayın

 • Yalnız Kurt
  Yalnız Kurt
  4.04.2022 12:22

  Tüm HDPlileri töhmet altında bırakmak istemem ama Akçakocada 1000’e yakın oy çıkıyor.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız