Cüneyt Yemenici dev (!) projesine niçin sahip çıkmıyor?

Cüneyt Yemenici dev (!) projesine niçin sahip çıkmıyor?
14.03.2022 - 23:09
Özel Haber
2256
2

Edinebildiğimiz sınırlı bilgilere göre mahmuz ve dalgakıran ihalesi için genel bütçeden 20.000 TL ayrılmıştı. Ancak çalışmalar gem almaz biçimde hızlanınca böyle olmadığı ortaya çıktı.

Bunu bilse bilse AKP İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu bilir dedim ve whattsapp üzerinden kendisine sordum. Bir bilgisi olmadığını ama öğrenip bilgi aktaracağını söyledi, aktardı da.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından inşaatın bir yıl içerisinde bitirilmesi talimatı verilmiş. Merkezdeki çalışmalar 1 Haziran’a kadar devam ettikten sonra 1 Eylül’e kadar ara verilecek bu sırada çalışmalar Döngelli Deresinde devam edecek ve 1 Eylül’den itibaren merkezdeki çalışmalar yılbaşına kadar bitirilecekmiş.

2022 yılı ödeneği sözleşme bedelinin %40’ymış, yani yaklaşık 9,500.000 TL

Bakan İsmailoğlu yılbaşında bitirin talimatı verdiğine göre ödeneğin geri kalan %60’ı da serbest bırakılacak demek oluyor.

Esved Sarıoğlu bu bilgileri ancak ricam üzerine öğrendiğine göre bu projenin bir an önce yapılması için harekete geçen ricacı olan kişi değil.

Bu hatırlı kişinin kim olduğunu tespit etmek gerekiyor.

Cüneyt Yemenici olmalı bu hatırlı kişi.

2024 Belediye Başkanlığı seçimine 2014’deki seçim vaatlerinin en mühimi olan bu proje ile Akçakoca halkının karşısına çıkmak istediği için bütün ağırlığını koymuş olmalıdır.

Ancak anlamadığım taraf ise bu projenin iptali için Düzce Belediye Başkanı ile görüşülmesini tavsiye eden kişinin de kendisi olmasıdır.

Gerçi Faruk Özlü bu görüşme talebini reddetmişti bildiğim kadarıyla.

Acaba diyorum Cüneyt Yemenici toplantı da şirin görünmek için böyle bir tavsiye de bulundu da sonrasında haber uçurup görüşmenin gerçekleşmemesini mi sağladı.

Sanırım buraya kadar her şey yerli yerine oturdu.

Ancak anlayamadığım mesele niçin inşaat başlarken bir tören yapılmadığı ve de kurban kesilmediği.

Eminim ki Cüneyt Yemenici o kurbanın bedelini projenin icracısı ve takipçisi olarak büyük bir sevinçle karşılardı.

Bol bol fotoğraflar çekilir, nutuklar atılır, bu projenin Akçakoca’yı nasıl uçuracağı filan anlatılırdı.

Hatta havai fişek gösterilerini çok seven ve bu projeye şartsız destek çıkan Okan Yanmaz'a ricada bulunularak havai fişek gösterileri de yapılabilirdi.

Hiçbiri yapılmadı. Halkın büyük geçim sıkıntısı içerisinde olduğu bilinirken, mahcubiyet duymaktan kaynaklı olabilir mi acaba?

Yazıyı bitirirken Cüneyt Yemenici’nin seçim vaadinin hayata geçirilmesi ile alakalı olarak neler yazdığını partisinin icraatlarıyla nasıl övündüğünü görmek için facebook sayfasına baktım.

İnanmayacaksınız ama “AKP yapar, başkaları bakar.” gibi hiçbir paylaşımı yok, mahmuzlar ve dalgakıranlar inşaatının başlaması vesilesiyle.

Söz konusu kimse Cüneyt Yemenici olunca böyle bir paylaşım yapmamış olması akıl alabilecek gibi değil.

Bir bit yeniği var bu işte.

Cüneyt Yemenici’yi da aşan birileri mi var, kamuoyunun tüm tepkisine rağmen özel kaynaklar aktırılarak bitirilmesi hedeflenen bu projede.

Cüneyt Yemenici'nin bir açıklamada bulunacağını sanmam.

Ama denizi çamura bulayan, bu inşaatın niteliğine uymayan, şartnamelere uymayan taşları denize yerleştiren kepçenin başında gidip fotoğraf çektirirse de şaşırmam.

Tabii ki fotoğraf çektirme kendi isteği ile olmaz, talimatla çekilen bir fotoğraf olur.

Cüneyt Yemenici değilse kim bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan hatırlı kişi?

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Cavit
  Cavit
  15.03.2022 17:57

  Akçakocanın içine sıçtılar giderayak sıvıyorlar

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  15.03.2022 08:26

  Akçakocaya bu ihaneti yapanlar hayatları boyunca lanetle anılacaklar.Birde oy mu istemeye gelecekler gelsinler bakalım.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız