3 yıl sürmesi beklenen T-Mahmuz Projesi start alıyor

Kimilerine göre Akçakoca turizminin kaderini değiştirecek proje diye lanse edilen, Akçakoca sevdalıları tarafından ise, “ Akçakoca’nın Ruhuna El Fatiha “ diye eleştirilen T-Mahmuz Projesi start alıyor…

3 yıl sürmesi beklenen T-Mahmuz Projesi start alıyor
2.03.2022 - 18:25
Güncelleme 3.03.2022 - 09:25
Özel Haber
3614
1

Akçakoca  kıyı bandında yaşanan kum kaybının önlenmesi için hazırlanan kum tutucu ve fırtına kesici mahmuz projesine başlanıyor. Projenin 3 yılda tamamlanması bekleniyor. Projenin detaylarının kamuoyu ile paylaşılmaması ise kafaları karıştırıyor…

Yaz aylarında  yaşanan poyraz fırtınası nedeniyle turizm sezonun kısa olmasını değerlendiren yetkililer, kum ve sahil erozyonun engellenmesi, kullanılabilir sahil bandının genişletilmesi ve bölge turizmine katkı sağlanması amacıyla hazırlanan kum tutucu T-Mahmuz Projesi için düğmeye bastı..

İhaleyi alan yüklenici firma yetkililerinin  bugün Akçakoca belediyesine gelerek,  balıkçı barınağı ile Çuhallı sahili arasında deniz dolgusu için başlatılacak çalışma öncesinde güzergah belirlemesi yaptılar.

Alınan bilgiye göre, Kurtsuyu bölgesinde bulunan taş ocağından  Akçakoca balıkçı barınağına taşınacak malzemeyi taşıyacak kamyonların yol güzergahı için yapılan ön incelemede…

Akçakoca sapağından çevre yolunu takip edecek sürücüler Osmaniye köprüsü üst geçidi sapağından Gökçeli caddesine girecek.  Kamyonlar, Öztaş market yanından Osmaniye Caddesi güzergahını takip ederek Orman İşletmesinin bulunduğu kavşağa gelecek ve yeniden  şehir merkezi yönüne dönerek liman içine giriş yapacak.

3 yıl sürmesi beklenen Proje çalışması süresince bu  durumdan   olumsuz etkilenecek esnafa bilgi paylaşımında bulunulmaması ise kafalarda soru işaretlerine neden oluyor…

Alınan bilgiye göre, yüklenici firmanın Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında Şehir merkezinde, diğer aylarda ise Akçakoca – Alaplı yolu üzerindeki Döngelli dersinde aynı çalışmayı yapacakları öğrenildi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tamer Çetinbaş
    Tamer Çetinbaş
    3.03.2022 09:15

    Ben bunu akçakocaya yapılan bir ihanet olarak görüyorum.Daha önceki yorumumda da belirtmiştim.Okyanısa kıyı olan hiç bir ülkede bu setlerden bulunmamaktadır.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız