Sağanak ve kar yağışı geliyor!

Meteorolojiye göre il ve ilçelerde yeni haftadaki hava durumu tahmini belli oldu. Yurdun büyük kesiminde sağanak yağış ve kar yağışı etkili olması beklenirken hava sıcaklıkları 8 derece birden düşecek. Yağışların; yer yer gök gürültülü sağanak; Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile Bursa'nın doğusunda ise kuvvetli olması bekleniyor. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve illere göre Türkiye 5 günlük hava durumu tahmini...

Sağanak ve kar yağışı geliyor!
25.02.2022 - 12:23
Haber Merkezi
2103

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son tahminlerine göre, bugün birçok ilde hava sıcaklıklar 4-8 derece birden düşecek. Yağışlar, yer yer kuvvetli ve sağanak şeklinde etkili olacak.

Haftanın beşinci gününde Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile Bursa başta olmak üzere birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BİRÇOK İLDE KUVVETLİ YAĞIŞ VAR

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Akdeniz’in yüksekleri (Batı ve Orta Toroslar kesimi), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusunun yüksekleri, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik çevreleri, Bursa’nın doğusu ile Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ÇIĞ VE DONA DİKKAT!

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 

25 ŞUBAT 2022 CUMA GÜNÜ

1.jpg

26 ŞUBAT 2022 CUMARTESİ GÜNÜ

2.jpg

27 ŞUBAT 2022 PAZAR GÜNÜ

3.jpg

28 ŞUBAT 2022 PAZARTESİ GÜNÜ

177.jpg

1 MART 2022 SALI GÜNÜ

5-002.jpg


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız