Yol, köprü ve menfez yapımı için kamulaştırma yapılacak

Düzce İl Özel İdare, Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka ve Gümüşova'da 2019 yılında meydana gelen sel felaketinde yıkılan yol, köprü ve menfezlerin yeniden inşa edilmesi için kamulaştırma yapacak.

Yol, köprü ve menfez yapımı için kamulaştırma yapılacak
28.12.2021 - 09:42
Özel Haber
1352
1

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarında, sel felaketine maruz kalan ilçelerde yıkılan yol, köprü ve menfezlerin yeniden yapılması için Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından talep edilen kamulaştırmayla ilgili yazı mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka ve Gümüşova'da, 17-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında yoğun yağmur nedeniyle sel ve heyelan felaketleri meydana gelmiş, Özel İdarenin envanterinde bulunan bir çok yol, köprü ve menfezler hasar görmüştü. Aralık ayı toplantılarında, Özel İdare ve DSİ arasında imzalanan protokol gereği hasar gören ve yıkılan yol, köprü ve menfezlerin yapılabilmesi için kamulaştırma işlemlerinin İl Özel İdare tarafından yapılması konusunun görüşülmesi talebi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün yazısı okunmasının ardından , konunun incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi meclisin oy birliği ile kabul edildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • &
    &
    29.12.2021 23:33

    Az kaldı

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız