Balıkçılar fırtınadan denize açılamayınca fiyatlar arttı

Karadeniz'de fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılamadı. Tezgahlardaki balık fiyatları yükseldi.

Balıkçılar fırtınadan denize açılamayınca fiyatlar arttı
4.12.2021 - 08:42
Haber Merkezi
646

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, olumsuz hava koşulları nedeniyle balıkçıların denize açılamadığını söyledi.

Bu durumun tezgahlardaki balık fiyatlarında ortalama 5-10 lira artışa neden olacağını anlatan Karataş, " Fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılamadı. Bununla birlikte balık fiyatları artışa geçti. Hava sıcaklıkları artana kadar bu şekilde devam edebilir" dedi.

Karakaş, sıcaklıkların artmasıyla fiyatlarda düşüş beklediklerini dile getirerek, " Soğuk hava ve fırtına etkisini kaybettikten sonra balıkçılarımız tekrar denize açılacaktır. Hamsi avcılığı artarak devam edecek. Balığın en fazla tüketilmesi tavsiye edilen aylar genellikle ekim, kasım, aralık, ocak ve şubat aylarıdır" diye konuştu.

Tezgahlarda mezgitin kilogramı 25, hamsi 30 ve barbun 40 liradan alıcı bulurken, somon, levrek ve çupranın tanesi 35 liradan satılıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız