Çatılara dikkat! Kuvvetli fırtına bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ilimizde etkili olması beklenen kuvvetli fırtınaya ilişkin uyarılarda bulundu.

Çatılara dikkat! Kuvvetli fırtına bekleniyor
28.11.2021 - 13:29
Haber Merkezi
1223

Yapılan son değerlendirmelere göre, uzun süreli yağışların etkisi altına girecek Sakarya'da, yarın (29 Kasım Pazartesi) kuvvetli derecede fırtına oluşabileceği belirtildi. Meteoroloji  Genel Müdürlüğü, zaman zaman saatte 70-110 kilometre hıza ulaşması beklenen fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi hadiselerinin yaşanabileceğini belirtti.

BATI KESİMLERDE BAŞLAYACAK

Meteorolojiden yapılan uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, yarın (Pazartesi) sabah ilk saatlerden itibaren yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz’de kuvvetli ve fırtına (50-80km/sa)

TEDBİRLİ OLUNMALI

Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli ve tam fırtına (70-110 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız