Esmahanım, Karatavuk ve Uğurlu köyleri için güzel haber

2019 yılında Akaçakoca'da yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından evsiz kalan sel mağdurları için yapılacak konut projesini tamamladı. Alınan bilgiye göre, Esmahanım, Karatavuk ve Uğurlu köylerinde tespit edilen sel mağdurları için AFAD konut projesi hazırladı.

Esmahanım, Karatavuk ve Uğurlu köyleri için güzel haber
27.11.2021 - 10:45
Özel Haber
2464
2

Düzce'de 2019 yılında yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinden etkilenen Esmahanım, Karatavuk ve Uğurlu köyleri başta olmak üzere Akçakoca ve Cumayeri'ne bağlı köylerde tespit edilen sel mağdurları için AFAD konut projesi hazırladı.

Beyciler Mahallesi'nde yapılması planlanan ve 63 Adet Konuttan oluşan proje AFAD tarafından hazırlanırken TOKİ aracılığı ile 13 Ocak 2022 tarihinde ihale edilecek. İhalenin sonucunda yapılacak yer teslimi ile birlikte konutlar 1 yıl içinde tamamlanacak ve oturuma hazır hale getirilecek.

4 bloktan oluşacak olan ve her bir blokta 16 dairenin yer aldığı proje bitiminde 63 daire hak sahiplerine teslim edilirken 1 daire ise kapıcı dairesi olarak kullanılacak.

Teslim tarihinden itibaren 2 yıl geri ödemesiz 18 yıl ise eşit ve faizsiz taksitlerle geri ödemesi olacak olan daireler için ayrıca detayların da açıklanması bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Tekin sarıoğlu
  Tekin sarıoğlu
  27.11.2021 12:04

  Devler su işleri ve orman işletmelerinin hatasından dolayı insanları mağdur edemezler dere yatağı ıslah edilmiş olsaydı yataktaki ağaçlar olmasaydı biz ne sel yaşardık nede mağdur olurduk ki şu an fatura bize kesiliyor

 • Tekin sarıoğlu
  Tekin sarıoğlu
  27.11.2021 11:58

  Peki bu köylüye birşey soruldumu dere ıslahı bı yapmamak için hiç bir bedel ödenmeksizin halkı maduretmekten ziyade halka defolun gidin dercesine bir eylem planı hazırlanıyorköyler bölük pörçük yapılıyor 700 yıllık geçmişi olan köylerden bahs ediyoruz sayın gazeteci kardeşlerim sizden ricam oturduğunuz yerden değilde halkın yanına inin konuşun halkın durumuna bakın ona göre haber yapsanız daha makul olur bu bölge tek vücut olacak buradan kalkmamak için elimizden gelen yapılacak

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız