DÜZCE'DEN AKÇAKOCA'YA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ...

İl Trafik Komisyonu tarafından alıınan kararla, Akçakoca- Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değiştirilince olan vatandaşa oldu. Otobüslerin Düzce'ye getirdikleri ve Çoban kavşağında bıraktıkları vatandaşlar, hastaneye ya da şehir merkezine gelmek konusunda mağduriyet yaşıyor.

25.11.2021 - 23:29
Güncelleme 26.11.2021 - 05:58
Özel Haber
3696
5

Akçakoca -Düzce arasında yolcu taşıyan özel halk otobüsleri nin yıllardır kullandıkları güzergah değiştirilince olan vatandaşa oldu. Yaklaşık 1 ay önceye kadar , Çoban kavşağından dönerek  Öztürkler kavşağından şehir merkezine giren ve terminale giden otobüslerin  bu güzergahı İl Trafik Komisyonu tarafından değiştirilince vatandaşlar mağduriyet yaşamaya başladı.

Bu kararla, ya Çoban'da inip yürümeye ya da terminalde inip  başka otobüse binerek şehir merkezine gelmeye mecbur bırakılan vatandaşlar duruma isyan ederken, Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev konuyla ilgili olarak Oxijen Tv'ye özel açıklamalarda bulundu.

Alev, "Yaklaşık 2 hafta önce geldi bu şikayet bize, Vali Bey’den randevu aldık, konuyu anlattık, Vali Bey’de İl Emniyet Müdürünü arayarak bu işi çözmelerini istedi. Bu karar 2019 yılında İl Trafik Komisuyonunda alınmış. Ama bu zamana kadar uygulanmayan karar Yeşil Boğaziçi diye tabir edilen araçları kısıtlamak için bizi de kısıtladılar. Yani 2019’da alınan karar bugün uyuygulanmaya başladı. Biz de Vali Bey ile görüştükten sonra süreci takip ettik. Geçtiğimiz ekim ayında il trafik komisyonu gündemine alınmamış bile, biz de bunun üzerine belediye başkan yardımcısı Cengiz beyi aradık. Kurallar gereği D-4’lü arabalar şehir içine giremez, çevre kirliliği yapıyor, trafik sıkışıklığı yapıyor dendi. Bizim normalde, kullandığımız güzergah Akçakoca’dan Çoban’a Çoban’dan Öztrükler Kavşağına oradan AVM,  arkadan Ela Bahriye Bulvarından terminale gidiyorduk. Bize şu anda çizilen güzergah Akçakoca Çoban, Kervan Kavşağı oradan terminal şeklinde.  Bu da vatandaşlarımızı hayli mağdur ediyor. Niye, hastaneye, şehir içine, sanayiye gidecek olan herkes ya Çoban’dan yürüyecek, ya da terminalde inip tekrar dolmuşa binecek. Cengiz Bey'le çözemedik bu durumu, vatandaş da çok mağdur. Kaymakamımızla, AK Parti İlçe Başkanı Esvet başkanımızla, Okan Başkanımızla görüştük, sürecin çözümünü bekliyoruz ama bu süreci çözecek olan Düzce Belediyesi. Siyasetçilerin aracılığı ile bu işi Belediye Başkanın çözmesini bekliyoruz."dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • sedat
  sedat
  1.12.2021 09:47

  ereğli vilayet olsun oraya bağlanalım veya karasu ya

 • sedat
  sedat
  1.12.2021 09:47

  ereğli vilayet olsun oraya bağlanalım veya karasu ya

 • Fatih
  Fatih
  26.11.2021 21:17

  Yazıklar olsun hergün bişi çıkartıyorlar yetmemiş yol parası da 18 tl yapmışlar bunlar hepsi kül hakı

 • Akcakocalı
  Akcakocalı
  26.11.2021 13:08

  Olan yaşlı amcalar teyzeler oluyor çözüm lazım ama belediyede iş yok maalesef

 • Yığılca lı
  Yığılca lı
  26.11.2021 06:16

  Yığılca lı lar yürüyor yıllardır sizde yürüyün

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız